Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #11  
Παλιά 30-08-15, 22:12
Nitro Ο χρήστης Nitro δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 30-08-2015
Περιοχή: Αθήνα / Αργυρούπολη
Μηνύματα: 10
Προεπιλογή

Παιδιά ευχαριστώ πάρα πολύ για τις πληροφορίες. Μία απορία έχω. Αυτό με το χρωματιστό χαλίκι το έχω ξανακούσει ότι μπορεί να ξαβάψει. Τι το βάζουν τότε οι βλάκες προς πώληση; Για να σου πεθάνουν τα ψάρια και να πάρεις καινούρια; Συγνώμη που βρίζω κιόλας. Τα τεστ θα τα κάνω σίγουρα. Μέσα στην εβδομάδα θα κάνω τις απαραίτητες αγορές.

Επίσης.. πώς μπορώ να βάλω το καινούριο χαλίκι και να βγάλω το παλιό χωρίς να τα αναστατώσω? Είδα ένα ποστ σχετικό στο θέμα αλλά ήταν για να προσθέσεις νέο χαλίκι, όχι για να αφαιρέσεις το παλιό πρώτα. Τα υπόλοιπα εύκολα.. θα βγάλω τα ψεύτικα φυτά και θα βάλω 2 από τα προτεινόμενα φυσικά που μου είπατε.

Τον βράχο που έχω... φαντάζομαι τον αφήνω, τους αρέσει, περνάνε και στην τρύπα του ανάμεσα, το βλέπουν σαν παιχνίδι.. δεν ξέρω πάντως και η αντίκα ναυάγιο φάσηπ που έχω βάλει μαρεσει.. την έχουν συνηθίσει, κρύβονται πίσω της, τρώνε πάνω της.. αλλά σίγουρα εσείς ξέρετε καλύτερα.

Ανεμιστηράκια κτλ.. από άνοιξη τώρα, άρχισε να πέφτει η θερμοκρασία και το βλέπω ότι δε ζορίζονται.

Πάντως ευτυχώς, δείχνουν υγιέστατα, ζωηρά και χαρούμενα μέχρι στιγμής, πάντα ψάχνουν τροφή και όταν με βλέπουν να ανοίγω το καπάκι έρχονται πάνω.. γνωστός που ασχολείται (δεν έχω άνεση μαζί του και δεν του ζήτησα πολλές πληροφορίες) μου είπε όσο τα βλέπεις να τρώνε και να ψάχνουν για τροφή, είναι υγιή.

Το θέμα μου κυρίως είναι πώς να βγάλω το χαλίκι και να βάλω το νέο χωρίς να τα στρεσάρω γιατί είναι ήσυχα και περνάνε καλά προς το παρόν. Ευχαριστώ και πάλι παιδιά.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01556 seconds with 11 queries