Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #6  
Παλιά 28-10-14, 22:49
PETROS_AFRICANOS Ο χρήστης PETROS_AFRICANOS δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 27-09-2013
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑ
Μηνύματα: 351
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από loupo68 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ξέχασα να αναφέρω ότι σκοπεύω να βγάλω το εσωτερικό φίλτρο του ενυδρείου.
Με το θέμα διαρροών του 2075 υπάρχει κάτι νεότερο?
Καλησπέρα φίλε μου,εγώ θα σου προτείνω νΆ αποφύγεις φίλτρα χωρίς εργοστασιακή εγγύηση. Τα FLUVAL προωθεί το Pet Supermarket λέγοντας ότι τους δίνει εγγύηση το κατάστημα με την απόδειξη αγοράς αλλά γραπτή εγγύηση δεν υπάρχει όλα είναι στα λόγια. Η EHEIM δίνει για να ξέρεις 3 χρόνια εγγύηση και η JBL 4 χρόνια και είναι και τα 2 πολύ καλά. Δεν θέλω να σε οδηγήσω στα Pet City όμως τα 240 λίτρα τα υπερκαλύπτει και το CristalProfi e 901 με χαμηλή κατανάλωση ενέργειας για οικονομία. Σε σύγκριση το Eheim profesionel 3 2075 που έχει κυκλοφορία 1250lt/h και εγύηση 3 χρόνια με τιμή περί των 250¤ και του JBL CristalProfi e 1500 που έχει κυκλοφορία 1500lt/h και εγύηση 4 χρόνια με τιμή των 166,30¤ συμφερότερο είναι το JBL. Έχει κυκλοφορήσει και JBL CristalProfi e 1501 που καταναλώνει 20W αντί 35W που καταναλώνει το JBL CristalProfi e 1500 που σου προανέφερα.
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από PETROS_AFRICANOS Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα φίλε μου,εγώ θα σου προτείνω νΆ αποφύγεις φίλτρα χωρίς εργοστασιακή εγγύηση. Τα FLUVAL προωθεί το Pet Supermarket λέγοντας ότι τους δίνει εγγύηση το κατάστημα με την απόδειξη αγοράς αλλά γραπτή εγγύηση δεν υπάρχει όλα είναι στα λόγια. Η EHEIM δίνει για να ξέρεις 3 χρόνια εγγύηση και η JBL 4 χρόνια και είναι και τα 2 πολύ καλά. Δεν θέλω να σε οδηγήσω στα Pet City όμως τα 240 λίτρα τα υπερκαλύπτει και το CristalProfi e 901 με χαμηλή κατανάλωση ενέργειας για οικονομία. Σε σύγκριση το Eheim profesionel 3 2075 που έχει κυκλοφορία 1250lt/h και εγύηση 3 χρόνια με τιμή περί των 250¤ και του JBL CristalProfi e 1500 που έχει κυκλοφορία 1500lt/h και εγύηση 4 χρόνια με τιμή των 166,30¤ συμφερότερο είναι το JBL. Έχει κυκλοφορήσει και JBL CristalProfi e 1501 που καταναλώνει 20W αντί 35W που καταναλώνει το JBL CristalProfi e 1500 που σου προανέφερα.
Αν κάποια στιγμή αποφασίσεις έλα σε επαφή μαζί μου για να σε βοηθήσω. Για παράδειγμα θα σου πω ότι το JBL CristalProfi e 1501 στα Pet City στοιχίζει 208¤ ενώ εγώ το προμηθεύτικα από αλλού που δεν μπορώ να αναφέρω για να μη θεωρηθεί διαφήμιση με 157¤ μόνο!!!!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη PETROS_AFRICANOS : 28-10-14 στις 22:49 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02356 seconds with 11 queries