Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #22  
Παλιά 28-04-04, 20:10
hejo Ο χρήστης hejo δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 30-03-2004
Περιοχή: Κορωπί
Μηνύματα: 61
Προεπιλογή

Μια και ζητατε και τη γνωμη των αρχαριων θα σας πω κι εγω τη σχεση μου με τα ενυδρεια.Εστησα το πρωτο μου ενυδρειο μολις πριν απο 3 μηνες,στο πασο της κουζινας για να το παρατηρω οσο περισσοτερο μπορω.Η πρωτη επαφη μου με τα ψαρια ξεκινησε οταν ημουν πολυ μικρη μ ενα χρυσοψαρο σε μια γυαλα και κατεληξε αδοξα με κηδειες και κλαματα.Εκτοτε οι αλλες μου υποχρεωσεις δε μου αφησαν χρονο να ασχοληθω.Παντα ομως το υγρο στοιχειο με τραβουσε.Κι ετσι τωρα που ηρθε το πληρωμα του χρονου αποφασισα να κανω κι εγω τη δικη μου προσπαθεια.Η ολη προεργασια, το τρεξιμο,το στησιμο, το διαβασμα μου φανηκαν πρωτογνωρα και εξαιρετικα γοητευτικα.Δε μπορω να σας περιγραψω τη χαρα μου οταν βγηκα απο το μαγαζι κρατωντας τις πρωτες σακουλιτσες με τα ψαρακια...Φανταζομαι οτι ολοι θα την εχετε αιστανθει εξαλλου...Απο κι και επειτα ο ενθουσιασμος διαδεχεται το αγχος,την αγωνια,την ανακουφιση ....
Η ευθυνη που αναλαμβανεις οταν αποφασιζεις συνειδητα να στησεις ενα ενυδρειο ειναι μεγαλη αλλα οι συγκινησεις που σου επιφυλασσει ειναι σαφως περισσοτερες.
Γι αυτο εξ αλλου πιστευω οτι ,οταν θα ευνοουν οι συνθηκες ,θα προχωρησω και σε ενα δευτερο ακομη μεγαλυτερο ενυδρειο...
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01997 seconds with 11 queries