Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #6  
Παλιά 09-03-21, 22:42
Το avatar του χρήστη Grigorios Bakirtzis
Grigorios Bakirtzis Ο χρήστης Grigorios Bakirtzis δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 21-12-2020
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 37
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sarpijk Εμφάνιση μηνυμάτων
Ειναι τόσο σκοτεινό ή ξεγελαει η φωτογραφία?

Φαίνεται να εχει αρκετή αλγη, το φιλτρο το εσωτερικό δεν ενδείκνυται για ενυδρειο 60 λιτρα.

Είναι η φωτογραφία έτσι όσο αναφορά την άλγη αφαιρώ όση μπορώ κάθε φορά που κάνω αλλαγές νερού δηλαδή 2 φορές την εβδομάδα.
Τώρα για το φίλτρο τι μου προτείνετε εκτός από εξωτερικό και γιατί δεν ενδείκνυται για αυτά τα λίτρα ενυδρείου.


Sent from my iPhone using Tapatalk
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Κλεόβουλος Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλε Γρηγόρη νομίζω 12 ώρες φωτισμός είναι υπερβολικός (7-8 ώρες είναι καλά) και τα λιπάσματα γι αυτά τα φυτά θέλουν προσοχή να μην γεμίσεις άλγες.
Αυτά τα βαμμένα danio τι τα ήθελες?

Από ότι έχω διαβάσει σε βιβλίο αναφέρει πως η ημέρα πχ στον Αμαζόνιο και γενικά στον ισημερινό διαρκεί από 10 έως 12 ώρες και λέει στην συνέχεια πως το 12ωρο είναι το μέγιστο που μπορείς να έχεις και το 10ωρο είναι το ελάχιστο με 8ωρο όποτε συμπέρανα να έχω τον φωτισμό αναμένω τόσες ώρες θέλω την γνώμη σας πάνω σε αυτό. Με συγχωρείτε αλλά δεν κατάλαβα τι εννοείται με την έννοια danio μπορείτε να το διευκρινίσετε περεταίρω;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Grigorios Bakirtzis : 09-03-21 στις 22:42 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01436 seconds with 11 queries