Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #4  
Παλιά 02-08-09, 17:54
Το avatar του χρήστη yiapas
yiapas Ο χρήστης yiapas δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 13-12-2007
Περιοχή: ΑΜΦΙΑΛΗ-ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
Μηνύματα: 106
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Artsi Εμφάνιση μηνυμάτων

Παρακαλώ, να είστε επιεικείς μαζί μου, καθότι είναι η πρώτη μου σοβαρή απόπειρα, ενώ έχω την διάθεση να διορθώσω τυχόν λάθη ή παραλείψεις μου!

Οι όποιες καλοπροαίρετες συστάσεις είναι ευπρόσδεκτες!
πρώτα απ'όλα συγχαρητήρια για την σοβαρή προσπάθεια και δουλειά που έκανες με το πραγματικά πολύ όμορφο αποτέλεσμα

διαβάζωντας το παραπάνω είπα να κανω και εγώ τις παρατηρήσεις ή της προτάσεις μου...(πάντα καλοπροαίρετες

το ένα φίλτρο που έχεις πιστευω οτι θέλει κάποια βοηθεια απο ένα δευτερο...γιατί απο τον αριθμό των ψαριών που έχεις(αρκετά) και τα λίτρα που τα φιλοξενείς είναι μάλλον επικίνδυνο να έχεις μόνο ένα....
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Artsi Εμφάνιση μηνυμάτων
Φιλτράρισμα: Εξωτερικό φίλτρο EHEIM 2076e (στον κάδο: 1 επίπεδο μπλε σφουγγάρι - 1 επίπεδο υαλοβάμβακας - 1 επίπεδο μηχανικό μακαρόνι - 2 επίπεδα βιολογικό μακαρόνι (siporax) - 1 επίπεδο substrat)
στο φίλτρο που έχεις ήδη βγάλε το μηχανικό μακαρόνι και αντικατέστησέ το με βιολογικό για να έχεις καλύτερη και μεγαλύτερη ωφέλιμη επιφανεια

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Artsi Εμφάνιση μηνυμάτων
- Αλλαγές νερού: 30% Κάθε 15 μέρες (χρήση 100% νερού από Α/Ο 5 σταδίων), ενίοτε χρήση ηλεκτρικής σκούπας βυθού
τώρα για τις αλλαγές η γνώμη μου είναι να κάνεις το 30% αλλά κάθε εβδομάδα.....θα βοηθήσει σίγουρα θετικά τα ψάρια

φιλικα Γιάννης
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01643 seconds with 11 queries