Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #15  
Παλιά 31-05-14, 08:56
Το avatar του χρήστη kixlidatos
kixlidatos Ο χρήστης kixlidatos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-08-2011
Περιοχή: Σαντορινη
Μηνύματα: 1.012
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nazgul Εμφάνιση μηνυμάτων
Για το ερωτημα σου σχετικα με τα πλαϊνα, απαντησε νομιζω και ο Τακης. Πρεπει να ειναι μικροτερα σε μηκος, ωστε να χωρεσουν. Αν βαλεις μπροστινο και πισω τζαμι, θα μειωθει ο διαθεσιμος χωρος. Σε 10αρι τζαμι, 1cm για το καθε ενα. Δηλαδη, πρεπει να τα κοψεις 2cm λιγοτερο το πλαϊνα.

Η μαυρη σιλικονη ειναι πιο ομορφη αισθητικα,και πιο αορατη αλλα μπορει να αφησει πιο εμφανεις ατελειες. Σιγουρα να βαλεις χαρτοταινιες πριν περασεις τη σιλικονη,οποσδηποτε ωστε να μη γεμισεις δαχτυλιες.

Για τα επομενα δυο θεματα, οι γνωμες διιστανται: πολλοι θεωρουν οτι ειναι καλυτερο να κολληθει το ενυδρειο πανω στον πατο, ενω αλλοι απο την εξω πλευρα.Αυτο πιστευω οτι ειναι το σωστο Νομιζω οτι ειναι καλυτερα πανω στον πατο, μου φαινεται πιο ανθεκτικη σε πιεσεις η κατασκευη. Επισης, πολλοι θεωρουν οτι δεν πρεπει να ρονταρονται τα τζαμια,Ετσι πιστευω αλλοι το αντιθετο. Στα μη ρονταρισμενα, υποστηριζεται οτι επειδη δεν ειναι λειο το τζαμι, εχει καλυτερη εφαρμογη η σιλικονη. Θελει σιγουρα ενα γυαλοχαρταρισμα. Τα ρονταρισμενα, δε θελουν και ειναι σιγουρα προτιμοτερα σε ανοιχτα ενυδρειο, για να αποφυγουμε τον κινδυνο να κοπουμε. Το μη ρονταρισμενο,ειναι απλα τροχισμενο, δεν πληρωνουμαι τζαμπα λεφτα για να ειναι γυαλισνενοΠροσωπικα, με ρονταρισμενα εχω κολλησει ενυδρειο και θα συνεχισω ετσι. Μια χαρα ειναι η εφαρμογη της σιλικονης.

Η αποφαση, δικη σου
Εγω αυτο το ενυδρειο,θα το εκανα με 10αρι πατο,και 8αρι τα περιμετρικα
__________________
Το Σοφοτερο ειναι ο χρονος,ανακαλυπτει τα παντα
Το Ωραιοτερο ειναι ο κοσμος γιατι ειναι εργο Θεου
Το Δυσκολοτερο ειναι να γνωρισεις τον εαυτο σου
Το Ευκολοτερο ειναι να δινεις συμβουλες σε αλλους
Θαλης ο Μιλησιος 640-546 π.χ
Africa γιατι ετσι μαρεσει
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01753 seconds with 11 queries