Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #38  
Παλιά 10-10-13, 17:10
Το avatar του χρήστη alexteo
alexteo Ο χρήστης alexteo δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 08-10-2013
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 263
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kgf12345 Εμφάνιση μηνυμάτων
α,οκ δεν το ειπες αυτο πριν και νομιζα οτι ηθελες να αλλαξεις θερμοκρασια για τα ψαρια σου.μην αλλαξεις τη θερμοκρασια σου για το μπολι.και μαλιστα κατοπιν εορτης.
αυτο θαπρεπε να γινει πριν μπει το μπολι στο ενυδρειο.και παλι δεν ειναι παντα απαραιτητο.

ενα ποσοστο βιολογιας που μπορει να χαθει,θα αναπληρωθει απο μονη της.μην αλλαζεις συνθηκες στο ενυδρειο ξαφνικα,γιατι πιο πολυ κακο μπορει να κανεις.
αστο οπως ειναι στη θερμοκρασια που χρειαζονται τα ψαρια σου,κανε μετρησεις να βλεπεις τι γινεται και τα υπολοιπα θαρθουν απο μονα τους.
αν το πηρες απο χρυσοψαραδικο(αφου λες για 24βαθμους),θαναι δυνατο το μπολι.λογικα δε θαχεις προβλημα

μην αλλαζεις συνθηκες στο νερο ξανα ομως.καλυτερα ναναι σταθερες και λαθος οι παραμετροι,παρα να εχεις διακυμανσεις.ετσι κιαλλιως,αν δεν πιασει το μπολι θα πρεπει να ξαναμπολιασεις.(αν δεν μηδενισουν αμμωνια και νιτρωδη)
οποτε δεν κερδιζεις κατι με το να αλλαξεις θερμοκρασια τωρα.πιο πολυ κακο θα κανεις και στο μπολι και στα ψαρια.

και τωρα που ξαναβλεπω και τα ψαρια σου,ουτε αυτα θελουν χαμηλες θερμοκρασιες.αστο οπως ειναι και κανε μετρησεις.
Ενταξει με την θερμοκρασια, τελικα ο θερμαντηρας με το θερμομετρο εχουν 4 βαθμους διαφορα, τωρα εχω θερμοκρασια 26 βαθμους και μαλλον ειμαι καλα συμφωνα και με την γνωμη του φιλου delta66 θα κανω μετρηση αργοτερα το βραδακι καθως εχω στην κατοχη μου και τα νιτρικα NO3!!!!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01436 seconds with 11 queries