Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #45  
Παλιά 09-11-12, 09:33
Το avatar του χρήστη jimbit22
jimbit22 Ο χρήστης jimbit22 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-05-2011
Περιοχή: Ελληνορώσων
Μηνύματα: 491
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από jimbit22
οταν τον παραλαβεις ανοιξετον και βγαλε μια φοτο λογικα θα εχει 2 ρυθμιστικα ενα για βολτ και ενα για αμπερ?? δεν ξερω μεχρι να τον δω απο κοντα..
ανοιξετον τελειως να δω την πλακετα.. αν και δεν πρεπει να εχει τιποτα.. προσχε μην μπερδεψεις τις πλευρες γιατι μερικου ειναι ιδιοι σχεδον και απο τις 2 πλευρες..
την εχω παθει και ξερω χεχε..


προταση μου, παρε 2 driver για μονοβατα, ειναι υπρβολικα φθηνοι και υποστιριζει ο καθενας εως και 20 μονοβατα λεντ και κρατα αυτον που εχεις για τους ανεμηστηρες σοθ και οτι αλλο 12βολτο εχεις να τροφοδοτησεις πχ αντι να παρις μπλε μονοβατα παρε ενα μηκος ταινια λεντ 12βολτη για μοον λαιτ ή μπορεις να βαλεις 2 σποτακια 12βολτα λεντ gu-10 για φωτισμο του ντουλαπιου..
τα φυτα δεν χρειαζονται συμπληρωση στο μπλε, τα λεντ απο μονατους φαινονται λευκα αλλα το 60-70% της ακτινοβολιας τους ειναι στο μπλε κοματι του φασματος

αν θες να βαλεις αυτον αποκλιστικα πες μου να σουη υπολογισω αντιστασεις και γραμμες αλλα να ξερεις οτι δεν ειναι αποδοτικο.. για καθε 3-5 βατ λεντ καις 1-2βατ μεσα στην αντισταση(περιπου, ειμαι στην δουλεια και δεν προλαβαινω να σου τα βγαλω τωρα)..


Παράθεση:
για να οδηγήσω το συγκεκριμένο λεντ έλεγα να πάρω ένα τέτοιο http://www.ebay.com/itm/85-265VAC-50...item337819afd4 και να βάλω όλα τα τσιπ παράλληλα
αν το εχουν κανει και αλλοι αυτο τοτε οκ απλα εχω ενα μικρο ενδοιασμο με τον πληρη παραλληλισμο, δωσε μου χρονο να ξαναδιαβασω το θρεντ των παιδιων και να δω πως τα οδηγουνε.. τα ειχα διαβασει αλλα δεν τα θημαμαι καλα χεχε
__________________
3dpg.gr/3D Printers Greece

30lit amano-red cherry shrimp
60lit blue pearl shrimp
130lit hi-tech φυτεμένο RIP
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02148 seconds with 11 queries