Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #13  
Παλιά 10-07-10, 15:30
dragonld Ο χρήστης dragonld δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 08-08-2009
Περιοχή: Νεαπολη-Νικαια
Μηνύματα: 253
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από jimmis1974 Εμφάνιση μηνυμάτων
προσωπικά νωμηζω οτι πληρωνεις ...... περνεις. Το Aquasafe ειναι ακριβό και μπορει να βαζεις πολλα ml σε σχεση με αλλα , ομως ειναι με διαφορά το καλύτερο σε ποιότητα και μην το συγκρίνουμε με τα αλλα.
Εγω το χρησιμοποιούσα παλια σε δισκους ακομη και για φαρμακο !!!!!!!!!
Με το Aquasafe μεχρι στιγμής οι απώλειες σε ψαρια μου ειναι μηδαμινες, αλλα και ενα αντιχλωριο φτηνο να παρετε αν εχετε αλλα πραγματα σωστα (φιλτρανση-συνθήκες ΡΗ-GH) δεν θα υπαρχει προβλημα.
Οποτε ειμαι της γνωμης για αυτους που κανουν συχνες αλλαγες ας πανε σε φτηνο.
Εγω αλλαζω 1 φορα το μηνα νερο ας πουμε οποτε δεν μου πολυφαίνεται απο οικονομικης πλευρας και τοσο.
Παντως ειδα και αυτο για το seachem, τωρα τι παιζει ...... δεν ξερω !
http://www.aquatek.gr/vb/showthread....=seachem+prime
Η sera και η tetra ειναι 2 εταιριες που τις προτιμουν τα καταστηματα για τη μεγαλη γκαμα του σε "ζουμια",τροφες,τεστ και αλλα ενυδρειακα προιοντα οποτε γινονται μεγαλες παραγγελιες απο την ιδια εταιρια για να πετυχουν καλυτερες τιμες χοντρικης.
Δεν συμαινει ομως οτι ειναι οι καλυτερες αλλα οι πιο εμπορικες.
Η seachem ειναι μια παρα πολυ καλη εταιρια που παρολα αυτα δεν ειναι και η κυρια επιλογη ολων των καταστηματων.
Το prime ειναι αντιχλωριο σε συμπικνομενη μορφη για αυτο και εχει αλλες αναλογιες.
Εχω δοκιμασει στο παρελθον τα αντιχλωρια της sera και της tetra και τωρα χρισημοποιω της seachem,δεν ειδα καμια απολυτος διαφορα .
Και τα 3 μπορουν να χρισημοποιηθουν σαν "φαρμακο" για τη προστασια της βλενας των ψαριων και για γρηγορη επουλωση των πληγων.

Το ιδιο ακριβως με τα αντιχλωρια συμβαινει και με τις τροφες.
Η sera και η tetra ειναι οι πιο εμπορικες σε τροφες αλλα δεν θα τις συγκρινα με τιποτα απο τις "αγνωστες"(οχι και τοσο εμπορικες) για την Ελλαδα tropical και Hikari.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01678 seconds with 11 queries