Θέμα: ερπετα...
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #20  
Παλιά 30-12-10, 14:15
Το avatar του χρήστη Strahos
Strahos Ο χρήστης Strahos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-10-2005
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1.930
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από eimaste aR21rwstoi Εμφάνιση μηνυμάτων
φιλε μου ειμαι σιγουρος το εχω δεο και με τα ματια μου οτι σε ολα μα ολα τα πετσοπ οτι ζωντανο και να αγορασεις απο σκυλο-γατα μερχι ερπετο
σε ολα μα ολα τα ζωα εχουν τεραστιες απωλειες -θνησιμοτητα και ειδικα στα ψαρια και στα μικρα ερπετα που δεν τους κοστιζουν τιποτα και τα πουλανε εναντι μεγαλου χρηματικου ποσου για να βγαλουν τα σπασμενα απο τις απωλειες που εχουν....αυτο το γνωριζουν ολοι που ασχολουνται εστω και λιγα με τα ζωα....
απο την αλλη ειναι μια κατασταση που δυσκολα αλλαζει γιατι δεν υπαρχει παοια σοβαρη οργανωση η και νομοθεσια που να προστατευει τα ζωα...μονο σε φορουμ βλεπεις να ονομαζονται πετσοπαδες που δεν φροντιζουν τα ζωα(εμπορευμα) τους,,,

εγω ο ιδιος εχω πει εναν τετοιο μακακα πετσοπα στην νικαια και αν θελεις μεσω π.μ να σου πω και τα στοιχεια του
Καλημέρα,
αν σε ενδιαφέρει μπορείς να περιμένεις λίγο καιρό, μπορεί να βρεθεί κάποιο να υιοθετήσεις. Πολύ συχνά με ενημερώνουν για εξωτικά ερπετά που τα βρήκαν παρατημένα μέσα στην πόλη, έτσι και δεν θα ενισχύσεις προσωπικά το εμπόριό τους αλλά θα αποκτήσεις και εξωτικό κατοικίδιο που ήθελες. Αν σε ενδιαφέρει κάτι τέτοιο θα σου έλεγα να αρχίσεις να μαθαίνεις τα πάντα για τα ζώα που σε ενδιαφέρουν. Πρόσφατα βρέθηκαν πολλά ιγκουάνα και ένας γενειοφόρος δράκος και είναι και πολλοί αυτοί που τα αγόρασαν για το παιδάκι τους και αφού το παιδί βαρέθηκε τώρα ψάχνουν να τα ξεφορτωθούν.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01504 seconds with 11 queries