Θέμα: ερπετα...
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #19  
Παλιά 30-12-10, 11:25
Το avatar του χρήστη eimaste aR21rwstoi
eimaste aR21rwstoi Ο χρήστης eimaste aR21rwstoi δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 11-11-2010
Περιοχή: ΧΙΟΣ
Μηνύματα: 1.584
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Strahos Εμφάνιση μηνυμάτων
μα ο καλύτερος τρόπος ζωής είναι να βρίσκονται ελεύθερα στη φύση και μπορούμε να το κάνουμε απλά αν δεν τα αγοράζουμε και σταματήσουμε την ζήτηση.
-------------------------
ρίξε μια ματιά σε αυτό για να καταλάβεις τι γίνεται: http://www.herpetofauna.gr/forum/ind...pic,631.0.html

και ισχύει και για τα ψαράκια!

φιλε μου ειμαι σιγουρος το εχω δεο και με τα ματια μου οτι σε ολα μα ολα τα πετσοπ οτι ζωντανο και να αγορασεις απο σκυλο-γατα μερχι ερπετο
σε ολα μα ολα τα ζωα εχουν τεραστιες απωλειες -θνησιμοτητα και ειδικα στα ψαρια και στα μικρα ερπετα που δεν τους κοστιζουν τιποτα και τα πουλανε εναντι μεγαλου χρηματικου ποσου για να βγαλουν τα σπασμενα απο τις απωλειες που εχουν....αυτο το γνωριζουν ολοι που ασχολουνται εστω και λιγα με τα ζωα....
απο την αλλη ειναι μια κατασταση που δυσκολα αλλαζει γιατι δεν υπαρχει παοια σοβαρη οργανωση η και νομοθεσια που να προστατευει τα ζωα...μονο σε φορουμ βλεπεις να ονομαζονται πετσοπαδες που δεν φροντιζουν τα ζωα(εμπορευμα) τους,,,

εγω ο ιδιος εχω πει εναν τετοιο μακακα πετσοπα στην νικαια και αν θελεις μεσω π.μ να σου πω και τα στοιχεια του
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02018 seconds with 11 queries