Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #22  
Παλιά 30-10-18, 09:53
arion-p Ο χρήστης arion-p δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 08-05-2013
Περιοχή: Κερατσίνι
Μηνύματα: 106
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από evina Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλά.. Ασε... Εκ των υστέρων έχω να σου πω πως όλα τα δικά μου αρσενικά πρέπει να ήταν...
Το αστείο είναι ότι εκ των υστέρων παρατηρώ ότι είναι πιο έυκολο να τα ξεχωρίσεις, αρκεί να ξέρεις τι να κοιτάξεις. Τα αρσενικά ακόμα και όταν τα χρώματά τους δεν είναι ζωηρά, έχουν πάντα κόκκινα μάτια (ενώ στα θηλυκά είναι ασημι) και τα πτερύγιά τους έχουν μαύρες κουκίδες που δεν υπάρχουν στα θηλυκά. Τα θηλυκά έχουν πορτοκλοκόκκινα πτερυγια στην κοιλιά (αλλά αυτό μπορεί να μην φαίνεται όταν στρεσσάρωνται).

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από evina Εμφάνιση μηνυμάτων
Αλήθεια, αλλά ψαράκια έχεις βάλει;
Δεν έχω βάλει τίποτε άλλο και μάλλον δεν θα βάλω. Ισως να δοκιμάσω αργότερα καμιά γαρίδα, αν και δεν το βλέπω να επιβιώνουν (αν και μερικοί φαίνεται να τα έχουν καταφέρει να συνυπάρξουν τα δύο είδη).
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sarpijk Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπερα, οι βαλισνεριες θελουν λιπανση περα απο τις ταμπλέτες seachem που είναι μονο ιχνοστοιχεία. Ενα σκεύασμα νιτρικων θα βοηθήσει.
Αυτή τη στιγμή τα νιτρικά μου είναι κάτι λιγότερο από 5 και μέχρι τώρα προσπαθούσα να τα διατηρώ κάτω από 10, οπότε ίσως έιναι λίγο χαμηλά. Οι αριθμοί βέβαια δεν λένε και πολλά, ειδικά αν σκεφτείς ότι τα διάφορα τεστ (υγρά) μεταξύ τους μπορεί να βγάζουν μετρήσεις με διαφορά μέχρι και 50% προς τα κάτω ή 100% προς τα πάνω.

Ταμπλέτες έβαζα αλλά όπως είπες δεν αρκούν. Θα δώ με κάποιο λίπασμα τι γίνεται.

Για την ώρα θέλω να ξεφορτωθώ τις επιπλέον ανούμπιες αλλά τις λυπάμαι να τις πετάξω!
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stav Εμφάνιση μηνυμάτων
Ετσι ειναι.
Μην είσαι και τόσο σίγουρος. Εδώ κατάφερα να μου λιώσει το κερατόφυλλο και η elodea!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη arion-p : 30-10-18 στις 09:53 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01581 seconds with 11 queries