Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #258  
Παλιά 08-03-17, 09:02
Το avatar του χρήστη Kostas G.
Kostas G. Ο χρήστης Kostas G. δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 08-09-2003
Περιοχή: Γλυφάδα
Μηνύματα: 2.792
Προεπιλογή

Ευχαριστούμε Το περασμένο ΣΚ μπήκαν κιάλλα φυτά από Aquario, Igna και από την κοπέλα μου.

Οι L81 είναι αγαπημένοι pleco, τους έχω 1 χρόνο και σε μερικά χρόνια που θα ενηλικιωθούν θα προσπαθήσουμε αναπαραγωγή. Παρότι πολύ μικρά δεν μασάνε γιατί τα έχω μεγαλώσει με αμερικάνες

Το νερό είναι καφέ από τις τανίνες, γιαυτό υπάρχει η κιτρινωπή απόχρωση. Επίσης το φως φιλτράρεται από νούφαρα σε πολλά μέρη που έχουν πράσινα φύλλα με κόκκινα σχέδια, οπότε το φως που περνάει από μέσα τους είναι έγχρωμο. Οι λάμπες είναι προβολείς LED 6500K, τελείως λευκοί.

Ναι, τα κυανοβακτήρια ήταν παντού αλλά υποχωρούν. Ήταν πολύ χειρότερα ένα διάστημα. Αύξησα την ροή(που και τώρα είναι το 1/3 αυτής που θέλω), βοηθώ τα φυτά με λιπάσματα και στρώνει. Δεν ασχολήθηκα καν να την αφαιρέσω ή οτιδήποτε.

Έχει ακόμα αρκετή δουλειά και θέλει χρόνο για να γίνει όπως σχεδιάζεται. Πρέπει να συνεργαστούν και τα ψάρια σε αυτό αλλιώς bye bye φυτά. Προς το παρόν περιμένουμε να μεγαλώσουν τα φυτά και να ριζώσουν καλά πριν μπουν οι μπουλντόζες, για να έχει τις καλύτερες πιθανότητες να δουλέψει ο συνδυασμός

BORKED
__________________
"The Catfish is a Plenty Good Enough Fish For Anyone" - Mark Twain

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Kostas G. : 08-03-17 στις 09:30
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01543 seconds with 11 queries