Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 29-11-05, 05:48
dracula7 Ο χρήστης dracula7 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 08-11-2005
Περιοχή: athens
Μηνύματα: 27
Προεπιλογή 5 ωρες για το eheim 2224

γεια σε ολους! αν και ασχολουμαι με τα ενυδρεια αρκετα χρονια ,σημερα πηρα για πρωτη φορα στα χερια μου ενα εξωτερικο φιλτρο.ειχα παραγγειλει λοιπον απο το aquaristic (το οποιο το ανακαλυψα μεσω του φορουμ) τρια eheim 2224.ενα για το υπαρχον ενυδρειο μου και τα αλλα 2 γιατι το σκεφτομαι για θαλασσινο ενυδρειο και σιγα σιγα αρχιζω να αγοραζω εξοπλισμο.μου ηρθε λοιπον ενα μεγαλουτσικο δεματακι και ολο χαρα με το που βρηκα λιγο ελευθερο χρονο αρχισα να συναρμολογω το φιλτρο προσθετοντασ τα βιολογικα του συστατικα και ενωνοντας τα διαφορα σωληνακια ακολουθοντας παντα κατα γραμμα τις οδηγιες.αφου λοιπον τελειωσα τις συνδεσεις το εβαλα μπροστα και δεν γινοταν τιποτα.ρουφαω οπως ελεγε στις οδηγιεσ για να το ξεκινησω εγω αλα και παλι τιποτα.το βγαζω απο την μπριζα,το ξεσυναρμολογω και το επανασυναρμολογω μηπως εκανα κατι λαθος.ξανα στην πριζα,ξανα τιποτα!!το ανοιγω ξανα και προσεχω οτι στη κεφαλη του εχει κατι πολυ μικρο σαν ταπα απο λαστιχο η οποια φενεται μονο οταν η "κεφαλη-τρομπα"¨ειναι εχτος καδου.την βγαζω λοιπον αυτην την ταπα ,συναρμολογω και το βαζω στην πριζα.αυτη την φορα δουλεπσε αλα αν και το εχω σε φουλ ισχυ η ροη του νερου δεν φενεται πολυ μεγαλη.επειδη αυτη η ταπα δεν αναφεροταν πουθενα στισ οδηγιεςκ,μηπως εχω κανει καμια βλακεια η ειναι φυσιολογικο να εχει μικρη ροη.συγνωμη για την ορθογραφια και το μεγεθος του ποστ αλλα επειδη εχω και τα αλλα 2 φιλτρα αν καποιος ξερει κατι ας μου πει!

Υ.Γ ξεκινησα τισ 12¨30 και ειναι 5 30!!!!
__________________
160 litra koinoniko
140 με κηχλιδες αφρικης
και αναμενεται ενα reef 160 λιτρα...
KAI ΜΕΝΩ ΣΕ ΔΥΑΡΙ!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01459 seconds with 11 queries