Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #9  
Παλιά 09-11-08, 10:26
Το avatar του χρήστη imichal
imichal Ο χρήστης imichal δεν είναι συνδεδεμένος
Τanganyika Support
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Χανιά
Μηνύματα: 3.200
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην imichal Send a message via Skype™ to imichal
Προεπιλογή

Καλημερα! Εχω μπολιασει ηδη απο τα αλλα ενυδρεια και εχω βαλει επιπλεον το φιλτρακι αυτο που δουλευε πριν στο 20λιτρο του μονομαχου. Εχω κανει μετρησεις και ολα ειναι μηδενικα. Φυσικα δεν υπαρχει και ιχθυοφορτηση οποτε......
Αυτη τη στιγμη στο ενυδρειο υπαρχουν 4 μικρα ξυλαρακια (μερικα δεν φαινονται γιατι ειναι τυλιγμενα με μος). Κατω φτιαχνω χαλακι με Peacock Mossκαι πισω και πλαγια θα βαλω φυτα. Δεν εχω καταληξει ακομα τι φυτα(θα κανω δοκιμες). Τωρα εχω μεσα bacopa amplexicaulis, ludwigia palustris, 2 anubia nana, λευκοκεφαλα, Cabomba caroliniana, Hygrophila polysperma, Sagittaria subulata και Ludwigia repens . Εχω παραγγελει επισης Alternanthera Bettzickiana Rot , Eustralis stellata, Selaginella wildenowii , Ludwigia glandulosa, Alternanthera reineckii 'Purple' , Nesaea pedicellata.
Το πορτοκαλι πισω ειναι ενα κλαδεμα που πηρα σε πολυ κακη κατασταση και μαλλον ειναι ενα ειδος Alternanthera reineckii 'Pink' .....Δεν ειμαι σιγουρος ομως.
Απο φωτισμο θα εχω τις 2 Τ5 (μαμισιες) + 2 Τ8 ακόμα (arcadia tropical+phillips aquarelle). Συνολο 28+28+18+18= 92W σε 120 λίτρα.
Εχω παραγγειλει και αυτο. Και υπαρχει και ενας κοντρολερ περισευμα!
Στο ενυδρειο εχει επισης εγκατασταθει eliwell by mastronic και μενει μονο να τοποθετησω τα ανεμηστηρακια (δεν βιαζει αυτο ομως πλεον)
Κατω επελεξα αμμο χαλαζιακη (ενα ασπρο σπαστο).
__________________
http://imichalfishphotos.blogspot.com/
Ηλίας
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01633 seconds with 11 queries