Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 18-05-07, 10:53
Το avatar του χρήστη Lsourtzo
Lsourtzo Ο χρήστης Lsourtzo δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 04-07-2005
Περιοχή: Περιστέρι- Αθήνα
Μηνύματα: 1.337
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Lsourtzo
Προεπιλογή Τι άλλο θα βρω μέσα σε αυτό το ενυδρείο ??

Λοιπόν παιδιά … μην με πάρετε στο ψιλό … αλλά εχθές είδα ένα πράγμα μέσα στο ενυδρείο το οποίο πραγματικά δεν έχω ιδέα τι είναι … Το σίγουρο είναι ότι είναι ταχύτατο .. και κρύβετε συνέχεια …
Οπότε για φωτογραφεία ούτε λόγος …
Τώρα … επειδή κατάφερα να το δω κλεφτά εχθές, μετά από πολύ καιρό που είχα υποψία για την παρουσία του και το έψαχνα …, θα κάνω μία περιγραφή μήπως κατά τύχη κάποιος από εσάς ξέρει …
Στην αρχή άρχισα να υποψιάζομαι την παρουσία του από τις μετακινήσεις μικρών πετρών που έβαζε να φράξει την σπηλιά του … και φευγαλέα περάσματα από την μία άκρη του ενυδρείου στην άλλη (τις οποίες μάλιστα στην αρχή θεώρησα σημάδια κούρασης … και ότι πετάριζαν τα μάτια μου … τόσο γρήγορο είναι )

Μοιάζει με γαρίδα – αστακουδάκι – καβούρι – γιμνοσάλιαγκας με καβούκι … είναι περίπου 2 εκατοστά … και είναι μακρόστενο … γκρι
Πρέπει να κρύβετε με μεγάλη επιτυχία και ταχύτητα μέσα στον αραγωνήτη … γιατί ολόλυρο έχω καταφέρει να το δω μόνο στα πετάγματα που κάνει ...

Επίσης πρέπει να έχει καλή αίσθηση του χώρου έξω από το ενυδρείο .. αφού κάθε φορά που κατάφερνα με διάφορα ακροβατικά να το δω εκεί που κρύβετε πάντα με έπαιρνε χαμπάρι και κρυβόταν πάλι …
Τα μάτια του είναι πάνω σε κεραίες … και γυρνάνε σε διαφορετικές κατευθύνσεις.

Καμία ιδέα ??? τι μπορεί να είναι ?

το ξέρω ζητάω πολλά ... αλλά με την ελπίδα ... μπας και …
__________________

Το ενυδρείο μου ...

1x 250 lt (DIY)- Θάλασσα (REEF)

Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01887 seconds with 11 queries