Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #11  
Παλιά 13-04-08, 18:15
Το avatar του χρήστη chrisx
chrisx Ο χρήστης chrisx δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 24-10-2006
Περιοχή: Αρτα
Μηνύματα: 371
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην chrisx
Προεπιλογή

Κατ'αρχήν να σας ευχαριστήσω όλους για τα καλά σας λόγια και το καλωσόρισμα!

bill :Κοράλια θα βάλω αλλά όχι κάτι απαιτητικό (θα κινηθώ σε μανιτάρια, polyps κλπ). Ανατάραξη επιφάνειας υπάρχει αν και δεν φαίνεται. Τώρα στον φωτισμό έχεις δίκιο, αλλά αν δεν γίνει κάποια πατέντα με το φωτιστικό, θα προχωρήσω πολύ αργότερα σε αναβάθμιση του, όπως και στην προσθήκη skimmer. Η koralia δεν σκάβει γιατί "χτυπά" πάνω σε βράχο.

accnt :για τον επιπλέον βράχο που λες το σκέφτομαι και εγω για 1-2 κομμάτια ακόμη.

Θανάση (thanpapa): για τις αντλίες έβαλα συνημμένο ένα γραφικό των θέσεων που είναι τοποθετημένες. Αν θεωρείς ότι κάποια θέλει αλλαγή πες μου. Βασικά για την επιφάνεια "παίζει" η 1 eheim και το φίλτρο. Για το aquascaping αν προσθέσω 1-2 κομμάτια που λέω πιο πάνω νομίζω θα έχω το ύψος που αναφέρεις.

Κώστα (klaz) : Συμφωνώ δεν ήταν τίποτα (αν εξαιρέσεις ότι πούλησα ψάρια, εξοπλισμό και 4-5 ενυδρεία για να μαζέψω τα λεφτά κι ακόμη δεν έχω κάνει τίποτα)
Για το τείχος που λες δεν έχεις άδικο, αλλά ο χώρος με περιορίζει. Έκανα μια προσπάθεια για 2 νησάκια αλλά δεν ... Ισως η προσθήκη 1-2 κομματιών από πάνω, που ανέφερα και πριν να αλλάξει λίγο το σκηνικό.

accnt και Mάνο (PascM): Αν συνεχίσω να ακούω τον Μάνο θα μπω φυλακή για ακάλυπτες επιταγές Πέρα την πλάκα στο θέμα φωτισμού είναι σίγουρο ότι δεν επαρκεί για αυτό αναφέρω ότι θα δοκιμάσω στην αρχή κάποια μανιτάρια και κανένα polyps. Έκανα μια χειρουργική επέμβαση στο φωτιστικό και είδα ότι δύσκολα μπορώ να προσθέσω την 3η 25άρα (άσπρη) αλλά με 2-3 πατέντες υπάρχει περίπτωση να το γυρίσω σε 4 Τ5. Αν δεν κάτσει η μετατροπή θα προχωρήσω στην αγορά φωτιστικού με Τ5 (αν και από ότι είδα είναι πανάκριβα).

Μέσα στο μπέρδεμα ξέχασα να ευχαριστήσω και τον Δημήτρη (water polo) στον οποίο ανήκε και το ενυδρείο, ο οποίος για ένα μήνα προσπαθούσε να επιλέξει από τα 3-4 ενυδρεία του το καλύτερο για να μου το στείλει!
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  2.jpg
Εμφανίσεις:  384
Μέγεθος:  61,8 KB  
__________________

Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01601 seconds with 12 queries