Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #42  
Παλιά 22-07-18, 17:41
Νικολέτα Ο χρήστης Νικολέτα δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 02-08-2015
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 531
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Lth1 Εμφάνιση μηνυμάτων
Χμμμ δεν εννοουσα να τρυπησεις κατι...γινεται και διαφορετικα..το καλοκαιρι μαξ σε 2 ωρες θα εχεις τελειωσει με ολα τα ενυδρεια
Αν ειναι 7,5 ph ...
Για την ρίζα αν ειναι να βαλεις θα σου πρότεινα στην πισω πλευρα και οπως προανεφερα χοντρη πλατάνου με χοντρα παρακλαδια...για να μην υπαρξουν τραυματισμοί...
Ο άνθρακας περαν αυτου που ηδη εβαλες δεν χρειάζεται να ξαναβαλεις,πεταμενα λεφτα στην παρουσα φαση...
Ανουμπιες στην μεγαλη ριζα που σκέφτεσαι και.ελπιζω να εννοεις απο.κανα ποταμι,λιμνη...και οχι να πληρωσεις τρελα λεφτα,βαζεις προς τα κατω και στις άκρες για να αποφύγεις την επικαλυψη των φυλλων απο την αλγη που σίγουρα θα αποκτήσεις...
Οι ανουμπιες δεν θα μεγαλωσουν τοσο οσο φανταζεσαι και ισως να έχεις δει σε χρυσοψαραδικο...
Ανουμπιες της φασης motherplant 2-3 ισως και παραπανω θα σου κανουν το ενυδρειο να φυγει σε αλλα επιπεδα ομορφιας...καλα ειναι να περνουν και τα ψαρια δεν λεω και αυτο ειναι και το ζητουμενο αλλα καλο θα ηταν και το ματι όταν βλεπει το ενυδρειο να ξεφεύγει,για αυτο το φτιαχνουμε και αλλωστε...
Κοιτα αυτα τα 2-3 πραγματάκια..και θα δεις που μπορεις να το φτασεις το ενυδρειο σου...
Καποια στιγμη θα κανω μια ανανέωση φωτο απο το ενυδρειο μου πριν παω στο τελευταίο ενυδρειο μου...και θα καταλαβεις τι ακριβως εννοω.

Στάλθηκε από το ALE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Το έχεις πολύ όμορφο με τις πετρούλες και τα fancy σου , και εγώ fancy θέλω να βάλω αργότερα μέσα :P . Δεν βλέπω κάποιο ξύλο με ανουμπιες , δειχνει πολύ ομορφο και με πέτρες όμως . Ναι εννοειται δεν θα αγοράσω τέτοιο ξύλο που δεν ξέρω εαν υπάρχει καν στην Θεσσαλονικη , θα παω να ψάξω αμα παμε καμια εκδορομη τώρα κοντα σε κανεναν αγγίτη :P .
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από michalos Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυτο θα θελει νερό όσο μια πισίνα!
Θέλει πολύ νερό άσε και το άδειασα και το γέμισα ολόκληρο πριν βάλω ψάρια καμιά 6-7 φορές ..

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Νικολέτα : 22-07-18 στις 17:41 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01880 seconds with 11 queries