Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #7  
Παλιά 20-12-11, 18:27
aivas80 Ο χρήστης aivas80 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 15-12-2011
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 49
Προεπιλογή Αγορασα μεγαλυτερο ενυδρειο...

Καλησπερα... Πιστευετε πως τα corys οντως θανατωθηκαν επειδη χωθηκαν στη γωνια, παιζει να πεθανε και η ροη του νερου να το εστειλε εκει? Διαφορετικα με τι πατεντα να κλεισω τη διοδο αυτη, με σφουγγαρι ισως (δε σκεφτομαι κατι καλυτερο)? Παμε τωρα στα σπουδαια.. Ειδα σημερα στα Carrefour ενυδρειο 80lt 60X30X45 με βαση, με θερμοστατη 100W και φιλτρο 89€..το "τσιμπησα"! Δε ξερω αν εκανα καλα, ποιοτικως δε θα ναι και κατι ιδιαιτερο, αλλα ο χωρος μου δε μου επιτρεπει για μεγαλυτερο κ η τσεπη μου για καλυτερο!
Ερωτησεις τωρα...πως μπορω να το στησω γρηγοροτερα, αφου εχω στημενο το μικροτερο? Το φιλτρο που εχω στο μικροτερο ειναι sera60 και γραφει πως ανακυκλωνει μεχρι 300 - 800lt την ωρα...φανταζομαι χρησιμοποιω αυτο στο μεγαλο, που εχει στη συσκευασια ενα αθλιο κατασκευασμα (-400lt/h), το οποιο βαζω στο μικρο ενυδρειο πλεον... Επισης, η λαμπα ειναι μολις 11w και δεν καλυπτει ολο το καπακι σε μηκος, θα χρειαστει αλλαγη (ελπιζω να μη μπω σε εξοδα) Ακομα, θα χρειαστω αμεσα και αεραντλια ή δεν ειναι υποχρεωτικη.
Τελος μ αρεσουν τα φυτα, αλλα οταν αγορασα για το μικρο 2-3 νομιζω πως πληρωσα πολλα...εχει καποιος περισσεμα (θα δω και στις αγγελιες) ή μπορει να προτεινει καποια ευκολα φυτα.
Να υποθεσω πως αυτο το ενυδρειο τωρα επαρκει για τα ψαρακια που εχω...3 ξιφοφορους, 1 κορυ, 1 γλειφτη? Θα μπορουσα να προσθεσω κατι ακομα που να ταιριαζει, τα κορυς πχ πρεπει να ειναι κοπαδι ή θα μ αρεσε ενα αρσενικο ξιφοφορακι ακομα, αν κ μετα πρεπει ν αυξηθουν κ τα θυληκα... Ξερω πως μ αυτο που θα πω τωρα θα με κυνηγησετε...αλλα για κογκολεζο ή αγγελοψαρο που ειναι η αδυναμια μου..ουτε λογος ειναι αταιριαστα ε?
Βιαζομαι να στησω τωρα χεχε
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01393 seconds with 11 queries