Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #15  
Παλιά 07-12-07, 22:38
Το avatar του χρήστη Tkagem
Tkagem Ο χρήστης Tkagem δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-06-2006
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 583
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Tkagem
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stratosxios Εμφάνιση μηνυμάτων
Τώρα για το πολλά ψάρια που αναφέρθηκε το ενυδρείο είπαμε ότι είναι 250lit .έχω 25 ψάρια. Είναι πολλά ???και αν ναι ποσά προβλέπετε για τα λίτρα μου ?
Εξαρτάται τι ψάρια είναι?Ας πούμε οτι θες γκάπυ,βάλε 50 δε θα έχεις πρόβλημα.Θές δίσκους, μέχρι 4 μπορείς.Θές πάκου,ούτε 1.Ανάλογα με το τελικό μέγεθος του ψαριού,τις απαιτήσεις χώρου και την κινητικότητα κρίνεις το πόσα ψάρια χωράνε μέσα σε ένα ενυδρείο.Δε μπορείς να πείς ότι έχω 400 λίτρα και μπορώ μέσω του κανόνα 10 λίτρα/ψάρι ή
3 λίτρα/εκατοστό ψαριού να βάλω 40 ψάρια ή ψάρια μαζικού μήκους 1,30cm.
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stratosxios Εμφάνιση μηνυμάτων
Για το θέμα του στρωσίματος απλά μου είχε πει ο πετσοπας ότι το στήνεις μου έδωσε και κάτι φαρμακακια για την δημιουργία βιότοπου.
Υπάρχει περίπτωση να μου πει κάποιος τη κάνω και ποιον δρόμο τραβώ??
Σε καμμία περίπτωση τα φάρμακα δεν αντικαθιστούν τον φυσικό βιολογικό κύκλο της φύσης,αυτά που λένε τέτοιου είδους επαγγελματίες δέν υφίστανται,θέλουν να σου πουλήσουν κι εσύ που δε ξέρεις λόγω απειρίας το χάβεις.Άκου φάρμακα για τη δημιουργία βιότοπου,απαράδεκτο....Τράβα προς το παρών το δρόμο του στρωσίματος με ψάρια αφού δε μπορείς να κάνεις διαφορετικά αλλά διώξε μερικά γιατί και πολλά είναι και ασύμβατα μεταξύ τους....όχι τίποτ'άλλο αλλά για να μήν έχεις απώλειες,αυτό είναι ντεφάκτο.
Το ενυδρείο σου αυτή τη στιγμή νοσεί,λίγο διάβασμα θέλει και όλα θα πάρουν το δρόμο τους....
http://www.tsamisaquarium.gr/Selides.../aquastart.htm
Καλή τύχη....
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01535 seconds with 11 queries