Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #9  
Παλιά 13-12-11, 21:30
Το avatar του χρήστη pani
pani Ο χρήστης pani δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 04-10-2003
Περιοχή: Κύπρος (Λευκωσία)
Μηνύματα: 599
Προεπιλογή

Καλησπέρα,
Αργησα λίγο να σας απαντήσω γιατί είχα κάποιο πρόβλημα με το φίλτρο μου και με απασχόλησε αρκετά.

Λοιπόν οι μέρες περνούν και τα ψαρακια προσαρμόζονται καλύτερα στο νέο περιβάλλο τους και εγώ πλέον να μπορώ να ξεχωρίζω... εδώ γελάμε...
τα αρσενικά, τα πέντε έχουν χρώμα κόκκινα και χρυσαφένια..... ισως να αλλάζουν και χρώμα απο τη μια στιγμή στην αλλη αυτό ακόμα δεν το διαπίστωσα με σιγουριά.... το ένα είναι γκριζακι και πιο λεπτο απο τα αλλα ελπιζω να είναι κοριτσάκι.....

Ξέρετε εδώ δεν μπορείς να πείς ή να ξεχωρίσεις αρσενικά θηλυκά όταν βρίσκονται στα καταστήματα.... πρώτα πρώτα δεν έχουν χρωμα και δεύτερο φέρνουν μικρή ποσότητα π.χ. 6 μόνο, οπόταν τα πέρνεις και οτι βγεί.

Κάτι που ήθελα να ερωτήσω εσάς που ξέρετε παρα πολλά αν ψαξω και βρώ boesemani θα ειναι εντάξυ ή πρεπει να βρώ ακριβώς το ίδιο΄είδος με αυτές που έχω.

Και κάτι ακόμα έχω βάλει πλέξιγκλάς το έχω κόψει σε δυο κομμάτια για να μπορώ να το μετακινώ εύκολα όταν χρειάζεται, ομως είδα οτι κάνει υγρασία και σκέφτομαι να του βγάλω μερικές τρύπες για να φεύγει ο υδρατμός.
Φυσικά δεν το έκλεισα παντού δεν ξέρω αν πρέπει η όχι υπάρχουν στα πλάγια κάποια σημεία ακάλυπτα ελπίζω να μην πηδήξουν απο εκει.

Και πάλι σας ευχαριστώ για τον πολύτιμο χρόνο σας που διαθέτε για μένα ώς επίσης και για τις συμβουλές σας
__________________
Η πολλή αγάπη ανοίγει πόρτες, γκρεμίζει τοίχους και κτίζει γέφυρες πάνω απο τη θάλασσα.
----------------------------


Το ενυδρείο μου σήμερα
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01490 seconds with 11 queries