Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #19  
Παλιά 28-02-16, 09:29
Το avatar του χρήστη Cohiba
Cohiba Ο χρήστης Cohiba δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 28-01-2016
Περιοχή: Athens-Lesvos
Μηνύματα: 80
Προεπιλογή

......ολη αυτη η συζητηση που εξελισεται εδω αλλα και στα λοιπα παρομοια θεματα πουεριξα μια ματια ....ολοκληρα αρθα με επιχειρηματα ευρενες και αποδειξεις που ομως δεν παυουν να μου φερνουν στο νου το κατωθι " ο Θεος αγαπησε τα πτηνα και τους χαρισε τον ουρανο ,ο ανθρωπος αγαπησε τα πτηνα και τους χαρισε τα κλουβια "....
Απ οπου και να το δουμε ,δεν παυει αυτο το χομπι να διεπεται απο την εγωιστικημας σταση εναντι των λοιπων πουμας περιβαλλουν ....(ποσο μαλλον των επιχειρησεων που βασικος στοχος τους ειναι η αυξησξ του κερδους τους ...)
Θα μπορουσαμε π.χ. να υπαρχουμε διπλα στην κτιση ,συμπορευομενοι,και οχι απο πανω ...εγωπαθεστατα κατσικομενοι στο σβερκο της ....
Ας απαντησουμε ολοι στονεαυτο μας ειλικρινα ...ΓΙΑΤΙ εχουμε ψαρακια?
Το μονο γιατι που προσωπικα επικροτω και θαυμαζω ειναι αυτο της προστασιας και αναπαραγωγης σπανιας υπο εξαφανιση ζωης......(Το πως καιτο γιατι εξαφανιζονται ,ρωτηστε το "σοφο" ανθρωπινο ειδος")

Γιατι να αρεσκομαστε στην υπαρξη ψαριων σε κατι εκατονταδες λιτρα νερο ..?
γιατι να αρεσκομαστε στην θεα πουλιων πισω απο καγκελα και πλεγματα ?
γιατι να αρεσκομαστε στην υπαρξη αμφιβιων και ερπετων μεσα σε ενα γυαλινο κουτι ?

υγ.: επειδη πολλακις διερωτωμαι τα παραπανω ....κι επειδη εξακολουθω να εχω υπο αιχμαλωσια ζωα ,(πραγμα που σημαινει οτι πρεπει να δουλεψω με τονεαυτομου περισσοτερο :-\ ουτως ωστε να μπορεσω να χαιρομαι την ζωη τους ελευθερα στην φυση χωρις να θελω να γινουν κτημαμου...)τα ανεφερα ως σκεψεις σκορπιες (το συνηθιζω τελευταια )πιο πολυ ως υπενθυμιση στον εαυτο μου ......
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01690 seconds with 11 queries