Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #10  
Παλιά 20-09-04, 23:46
Vasilis Ο χρήστης Vasilis δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 06-06-2004
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ-ΠΕΙΡΑΙΚΗ
Μηνύματα: 225
Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην Vasilis
Προεπιλογή ...

φιλε μου cxenos καλως ηρθες στο κοσμο του reef που το κακο ειναι οτι ειναι πολυ ακριβο hobby...
εγω δεν εχω κ εμπειρια αλλα μερικα πραγματακια που γνωριζω θελω να στα πω κ να απαντησουν αν κανω λαθος οι φιλοι niktso,manosdr ahar κλπ...
1ον απο κυκλοφορια δεν παμε καλα.εγω εχω 2 κυκλοφοριτες.ενα 2420λ/ω κ ενα ακομα 2300λ/ω.δεν φανταζεσαι ποσο πιεση μπορει να δεχθει ενας πορολυθος!ειναι παρα παρα πολυ!!!
2ον το σκιμερ αυτο που κανει ειναι να περιστρεφει το νερο με πιεση με αποτελεσμα να δημιουργειτε σαπουναδα μεσα απο την οποια βγαινει η βρομια οπου κ αυτη με τη σειρα της πεφτει σε ενα κουτι που βρισκεται πανω απο το σκιμερ.ετσι ειναι το δικο μου σκιμερ.ειναι της red sea,το prizm.
3ον ελπιζω οτι ριχνεις στο νερο τα απαρετιτα στοιχεια για τη φροντιδα του βραχου,των ψαριων κ τη ποιοτητα του νερου.
4ον βαλε ανεμιστηρακια.αυτα των Η/Υ.ενα δεξια κ ενα αριστερα για να σου δροσιζουν το νερο.αν δεν εχεις μικρο καπακι για να φευγει ο ζεστος αερας τοτε βαζεις το ενα ανεμιστηρακι να φυσαει προς τα εξω για να σου ρουφαει το ζεστο αερα.φυσικα αν βαλεις chiller εισαι σιγουρος για την θερμοκρασια του νερου!μπουζι το νερο αλλα μπουζι κ η τσεπη μιας που το chiller ειναι πολυ ακριβο!

Υ.Γ:νομιζω οτι τα κιλα βραχου που εχεις ειναι το πολυ 14.δες το δικο μου.στο'κ τωρα αρχιζει η ευθυνη' εχω 32 αλλα φενεται μεγαλη η διαφορα.δεν σου μιλαω με σιγουρια τωρα.απλα νομιζω.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01443 seconds with 11 queries