Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #11  
Παλιά 12-10-13, 16:06
Το avatar του χρήστη ChocolatePuma
ChocolatePuma Ο χρήστης ChocolatePuma δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-04-2012
Περιοχή: Μαρκόπουλο Αττικής
Μηνύματα: 4.653
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kgf12345 Εμφάνιση μηνυμάτων
δεν μου αρεσει το οτι εξαρταται τοσο πολυ απτον υπολογιστη και το σερβερ τους.

επισης δε μου αρεσει το θεμα με τα ανταλλακτικα.18 λιρες για 3 slides που κρατανε 30 μερες το καθενα.

οταν βγει κατι πιο αυτονομο θα το σκεφτω.μεχρι τοτε,υγρα

ενα tdsομετρο ομως ειναι χρησιμο να υπαρχει,και ειναι καλη "επενδυση" ακομη κιαν δεν εχεις ΑΟ.
Γιωργο συμφωνώ οτι ίσως να "μην συμφέρει" η παραπάνω συσκευή

Αλλα και τα υγρά τεστ, αν λάβω υπόψη την προσωπική μου εμπειρία (ότι δεν μπορώ να βγαλω άκρη με το νερό της βρύσης!!) και αυτά που διαβάζω για ληγμένα, χαραγμένες ημερομηνίες κλπ...δεν είναι κι ότι καλύτερο
Ή τουλάχιστον, όχι τα πλέον αξιόπιστα. Παίζει ρόλο το φως, πόση ωρα θα αφήσεις το νερό σε ποτηρι, αν κουνήσεις το μπουκάλι πριν τη μέτρηση...κλπ

Οκ δεκτό. Εχω σταθερές ρουτίνες, τα ψάρια γεννάνε και δεν πεθαίνουν, αλλα έφτασα μετά από 2 χρόνια, να μην ξέρω τι pH έχω και τι σκληρότητες ......

Tdsομετρο ψάχνω ήδη κάτι από ebay...(ας είναι καλά ο Σπύρος)!

Γι αυτό αναρωτιέμαι μήπως τα υγρα τεστ είναι πλέον "παλιά μέθοδος"...κι αναξιόπιστη και ψάχνω κάτι πιο "συγχρονο"...

Τωρα ειδα την πρόταση σου για tds
Εγώ κοιτάω γι αυτό : http://www.ebay.com/itm/HM-Digital-T...item414a7c82c9
__________________
Σύμφωνα με τελευταία μελέτη του Εθνικού Θαλάσσιου Ενυδρείου της Βρετανίας και των πανεπιστημίων του Πλίμουθ και του Έξετερ, η παρατήρηση των ψαριών την ώρα που κολυμπούν «ρίχνει» την αρτηριακή πίεση και τους καρδιακούς παλμούς, μειώνοντας το στρες και οδηγώντας σε κατάσταση ηρεμίας.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01694 seconds with 11 queries