Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #33  
Παλιά 05-01-12, 01:21
BabylonX Ο χρήστης BabylonX δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 17-11-2004
Μηνύματα: 26
Προεπιλογή

Είναι παλιό το θέμα αλλά ψάχνω κι εγώ ένα εντελώς αθόρυβο εσωτερικό με αρκετά λίτρα/ώρα για το 100άρι ενυδρείο μου. Το κρεβάτι μου είναι δίπλα στο ενυδρείο και είμαι πάρα πολύ παράξενος με τους θορύβους όταν προσπαθώ να κοιμηθώ σε βαθμό που δε μπορώ να ανεχτώ ούτε θόρυβο από μηχανικό ρολόι. Ο θόρυβος του νερού δε με ενοχλεί, αντιθέτως, αλλά ο μηχανικός βόμβος με τρελαίνει.

Στο ενυδρείο έχω ήδη εξωτερικό (Tetra ΕΧ600 το οποίο δεν ακούγεται καθόλου) αλλά θέλω ένα ακόμη εσωτερικό γιατί νομίζω ότι το άλλο δεν αρκεί για τα 100 λίτρα αλλά και για να έχω ανατάραξη στην επιφάνεια. Επειδή έχω το εξωτερικό δε με ενδιαφέρει τόσο η αξιοπιστία οπότε θα ήθελα αν μπορεί κάποιος να μου προτείνει κάτι να είναι αθόρυβο και φτηνό. Αγοράζω και κάτι μεταχειρισμένο αν έχει κάποιος να μου προτείνει κάτι απλά λάβετε υπόψιν ότι βρίσκομαι στη Θεσσαλονίκη.

Πριν λίγες ώρες πήρα από το quicko megapet στα 15,5 ευρώ αυτό:
HAQUOSS SUBMARINE 700
Είναι πολύ δυνατό (μάλλον πολύ κοντά στα 700l/h που υπόσχεται) αλλά δυστυχώς ακούγεται βόμβος. Ευτυχώς είχα να το δώσω κάπου για να μη μου μείνει αλλά δε με παίρνει να κάνω άλλες δοκιμές...
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01430 seconds with 11 queries