Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 14-04-18, 08:50
Elizatilsi Ο χρήστης Elizatilsi δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 19-03-2018
Περιοχή: Θεσαλονικη
Μηνύματα: 41
Προεπιλογή 20 λιτρα με χρυσοψαρο!!

Καλημέρα σας και απο εμένα λοιπον έχω εδω και 1 μηνα ενα μικρο ενυδριακι να τρεχει και μεσα εχω βαλει ενα χρυσοψαρο shubukin (μην με σφαξετε θα δειτε παρακατω γιατι). Ειναι 19 καθαρα ,κανω 2 φορες την εβδομαδα το 60% και χρυσιμοποιω αντιχλοριο της τροπικαλ αμωνια:0
Νιτρικα:0,03
Νιτροδη:5
Ph:7,5
Το ψαρακι το απεκτησα οταν μετα απο παρεμβαση μου μια φιλη μου μου το εφερε και εγω μην ξεροντας το εβαλα σε αυτο το ενυδριακι που σας ειπα αλλα δεν μπορω να το αλαξω προς το παρον. Α ξεχασα να σας πω ,στο ενυδριακι εχω και μια δρακενα
Ξερει καποιος πως μπορω να το βελτιοσω;
Τι ψαρια μπαινουν σε 20 λιτρα σκεφτομαι να το δοσω και να βαλω 3 αρσενικα γκαπι...
Υγ το σουσι (ετσι το ονομασα ) ειναι τυφλο απο το ενα ματακι του.
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Elizatilsi Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημέρα σας και απο εμένα λοιπον έχω εδω και 1 μηνα ενα μικρο ενυδριακι να τρεχει και μεσα εχω βαλει ενα χρυσοψαρο shubukin (μην με σφαξετε θα δειτε παρακατω γιατι). Ειναι 19 καθαρα ,κανω 2 φορες την εβδομαδα το 60% και χρυσιμοποιω αντιχλοριο της τροπικαλ αμωνια:0
Νιτρικα:0,03
Νιτροδη:5
Ph:7,5
Το ψαρακι το απεκτησα οταν μετα απο παρεμβαση μου μια φιλη μου μου το εφερε και εγω μην ξεροντας το εβαλα σε αυτο το ενυδριακι που σας ειπα αλλα δεν μπορω να το αλαξω προς το παρον. Α ξεχασα να σας πω ,στο ενυδριακι εχω και μια δρακενα
Η στρογγυλη γυαλα εχει γινει πλεον βαζο για καραμελες, ουτε λουλουδια δεν χορουσαν

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Elizatilsi : 14-04-18 στις 08:50 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01635 seconds with 11 queries