Θέμα: mathiu's reef
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 28-11-16, 10:30
Το avatar του χρήστη mathiu
mathiu Ο χρήστης mathiu δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-04-2016
Περιοχή: Αττικη
Μηνύματα: 453
Προεπιλογή mathiu's reef

Καλημερα στους θαλλασινους μας φιλους!Σιγα σιγα στηνω το 1ο μου ρεεφ. Ετσι λοιπον πηρα ενα ενυδρειο 100 λιτρων για να κανω και εγω δειλα δειλα την αρχη μου. το ενυδρειο παταει σε μεταλλικη βαση απο κοιλοδοκο.
Για φωτισμο επελεξα 6χ24 dimmable μετα απο παρότρυνση του φιλου voas για καλυτερο φωτισμο για τα κοραλια.


Εχθες παρηγγειλα το σκιμερ. Bubble magus curve 5
Μολις με το καλο ερθει θα σχεδιαστει και το σαμπ οπως επισης τρυπα στο main και σωληνες.για την υπερχειληση με την βοηθεια του φιλου Scorpion θα φτιαξουμε την bean animal.
Πιστευω οτι το θέμα σαμπ ειναι απο τα βασικοτερα και για αυτο θα μελετηθει περισσότερο. Εχω μπερδευτει λιγο με το θεμα chaeto. Την κρινεται απαραίτητη; θελει ξεχωριστο διαμερισμα στο σαμπ;τι φωτισμο θελει;
Για το θεμα της δοσομετρικης ελεγα να παραγγειλω απο εναν τυπο που βρηκα απο την λιθουανια που εχει κατασκευασει αυτο το συστηματακι http://www.mysimpleautomation.com/
Στην πολυ καλη τιμη των 100 ευρω
Που εχει και αρκετες επιλογες(φωτισμο,δοσομετρικη,αυτοματη αναπληρωση, θερμανση/ψυξη κλπ) οπως επισης και σύστημα wifi και ελεγχο απο τον υπολογιστή για αλλαγες και ρυθμισεις.
Για τεστ της salifert αλλα ειναι νωρις ακομη. Αντιστροφη οσμωση υπαρχει απο ww.
Αντε και καλη μας αρχή ��


Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,11582 seconds with 11 queries