Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #28  
Παλιά 29-06-10, 21:10
Το avatar του χρήστη exelix
exelix Ο χρήστης exelix δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 17-12-2009
Περιοχή: Πάτρα-Αθήνα
Μηνύματα: 3.997
Προεπιλογή

Το δύσκολο στην όλη υπόθεση είναι το να καταλάβουμε (νομίζω ότι όλοι το περάσαμε) ότι είναι πολύ λίγες οι περιπτώσεις επαγγελματιών, τους οποίους αξίζει να συμβουλεύεσαι. Αφού ανακάλυψες το forum και βλέπεις πόση γνώση υπάρχει συγκεντρωμένη στα ήδη γραμμένα και αν όχι με μια ερώτηση έχεις την απάντηση που θες το μαγαζί το έχεις για ένα και μόνο λόγο. Μπαίνεις μέσα λες θέλω αυτό και φεύγεις, γιατί ξέρεις από πριν τι είναι αυτό που χρειάζεσαι και κανείς δε θα σου πάρει τα λεφτά άδικα. Άμα θες να πιάσεις κουβέντα κάν' το, αλλά μην παίρνεις τίποτα για δεδομένο.

Τα βακτήρια αυτά άσ' τα σε μια άκρη και ίσως να σου χρειαστούν σε κάποια έκτακτη ανάγκη, δε σου είναι απαραίτητα αυτή τη στιγμή και ίσως και ποτέ. Το αντιχλώριο που έχεις λογικά είναι το aquatan, το οποίο σύμφωνα με την περιγραφή του δεν απομακρύνει τις χλωραμίνες. Έχω δει πολλούς να το χρησιμοποιούν, εγώ το θεωρώ ανούσιο να μπορώ να έχω κάτι πολύ καλύτερο και φθηνότερο. Πάντως να το πω για λόγους πληρότητας αντιχλώριο βάζεις σύμφωνα με τις οδηγίες για όσα λίτρα νερού βρύσης προσθέτεις και στο στρώσιμο δεν αλλάζεις το νερό (εκτός αν κάτι πάει πολύ στραβά).

Α, τώρα που το θυμήθηκα! Ρίξε ένα ταρακούνημα στην αμμωνία και άμα αφρίσει σημαίνει ότι δεν είναι καθαρή.
-------------------------
Αυτά που σου έβαλε είναι από τα καλύτερα βιολογικά υλικά για το φίλτρο σου!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη exelix : 29-06-10 στις 21:10 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01439 seconds with 11 queries