Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #8  
Παλιά 01-09-17, 17:09
Saldi Ο χρήστης Saldi δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 01-09-2017
Περιοχή: Thessaloniki
Μηνύματα: 5
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από paraskevas Εμφάνιση μηνυμάτων
μηπως μπορεις να μας πεις μεχρι ποιες ειναι οι μεγιστες διαστασεις χωρου που εχεις για ενυδρειο, ισως να σε συμφερει να παρεις μια σκετη γυαλα
Οι μέγιστες διαστάσεις είναι λίγο σχετικές γιατι είναι και το αισθητικό κομμάτι.Θέλω το ενυδρείο να είναι παραλληλόγραμμο στο οριζόντιο και οχι τετράγωνο η παραλληλόγραμμο στο κάθετο..
Εαν μπει στο αρχικό σημείο που σκεφτόμαι-ουν θα πρέπει να είναι μικρό στο φάρδος οπωςδήποτε (25-27cm) και ιδανικά-αισθητικά θα ήθελα κάτι 50-80cm Χ 30-40cm υψος απλά το σημείο εκείνο λίγο το φοβάμαι γιατι είαν ιστην γωνία που ξεκινάει ο διάδρομος...
Αν τώρα το βάλω εκει που σκέφτομαι πλεόν να βάλω αυτο που σας έδείξα είμαι οριακά σε αυτό που σας έδειξα...διοτι αν και χωρλαει και αυτο(διότι είανι ίδιες διαστάσεις απλά αλλάζει το ύψος που αυτό δεν είναι πρόβλημα....
http://www.fluvalaquatics.com/ca/pro.../#.Walv1LIjGrw

Φοβάμαι οτι θα είναι άσχημο εκει μιας και θα είναι κάπως μεγάλο για εκεί και θα δεν θα δείχνει καλά.

Οσο για την επιλογή του ενυδρείου και όχι της "σκέτης γιάλας ο λόγος που μου άρεσε αυτό είανι διότι είανι και απο πάνω κλειστό και έχει απλά αυτη την βάση στο κέντρο με την λάμπα και τον μηχανισμό...Θα μπορούσε κάποις που φτιάχνει ενυδρεία να αντιγράψει σχεδόν αυτό εδώ?
ΠΧ σητν μέση του ενυδρείου να έχει ενα "Π" ωστε να να μπορεί θεωρητικά η βάση-μηχανισμός που έχει το edge να "μπαινει μέσα στο ενυδρείο ωστε να μην κλε΄βει χώρο στο βάθος του ενυδρείου....



Οσο για τα ψάρια εγώ είχα στο μυαλό μου να βάλω 2-3 Betta(αλλα διάβσα οτι δεν μπαίνουν πάνω απο 1 ειδικα τα αρσενικά) και να εβαζα και 3-4 πολύ μικρά ανάλογα τι ψάρια ταιριάζουν με το Betta και τι είναι μικρά.Αυτά που διιάβασα οτι ταιριάζουν είναι τα..Glass Catfish,Neon Treta,Blue Gourami,Bristlenose plecos και κάτι 'african frog"
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01510 seconds with 11 queries