Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #73  
Παλιά 04-10-13, 17:57
Το avatar του χρήστη mixalhs89
mixalhs89 Ο χρήστης mixalhs89 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-09-2013
Περιοχή: Σάμος - Αθήνα
Μηνύματα: 404
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nick74 Εμφάνιση μηνυμάτων
κοιτα, αν ποιανουν λιγο τα χερια σου δεν υπαρχει ενυδριακη και μη... οτι θες απλα φτιαχνεις.
Προσωπικα δεν αγορασα καν οσμωση, ειχα κατι προφιλτρα (αυτα που λενε "φιλτρο νερου" που τα χρησιμοποιυσα και για ενυδριακο και για ποσιμο) και απλα αγορασα μια θηκη και μια μεμβρανη και μερικα ψιλομπιχλιμπιδια (ρακορακια, βανακι κτλ)...
Μη βλεπεις την οσμωση σαν κατι που δε μπορεις να το φτιαξεις και μονος σου παιρνοντας απλα τα εξαρτηματα που χρειαζεσαι...
Αν παρεις ενα καλο σετ in line φιλτρων (τουλαχιστο ενα καλο μηχανικο κι ενα ανθρακα) και βαλεις μια μεμβρανη στην εξοδο (με τη θηκη και τα σωληνακια) εφτιαξες μια ενυδριακη.
Αν μεταξυ των φιλτρων και της μεμβρανης βαλεις ενα ταφ με ενα βρυσακι εχεις και φιλτρο νερου και οσμωση. Αν βαλεις ενα τανκακι στην εξοδο (δοχειο καταλληλο για τροφημα) με ενα πλωτηρακι και μερικα ψιλολογια εφτιαξες μια οικιακη... αν βαλεις και μια uv στο πρωτο σταδιο εφτιαξες φιλτρο για να πιεις και το νερο του Γαγκη... απλα ειναι, και με λιγη μελλετη γινονται απλουστατα
Σωστό, απλά δεν ξέρω και πολλά απο τον χώρο και προσπαθώ να μάθω κάνοντας πράγματα με όχι πολλά λεφτά (γιατί φοιτητής είμαι άλλωστε και θέλω να κάνω αυτό που μ'αρέσει όσο πιο οικονομικά γίνεται) ειναι και οι καιροί τέτοιοι. Οπότε μπορώ να φτιάξω και μόνος μου οικονομικά; άρα μπορώ να βάλω στο βανάκι του πλυντηρίου ένα τ και να ξεκινήσω από εκεί να την φτιάχνω. ωραία θα το ψάξω αλλά μπορεί να χρειαστώ την βοήθεια σου και ελπίζω να μην γίνω πολύ ενοχλητικός.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01524 seconds with 11 queries