Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #125  
Παλιά 28-11-14, 12:38
Το avatar του χρήστη abrous
abrous Ο χρήστης abrous δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 30-10-2006
Περιοχή: Ν.Ηρακλειο
Μηνύματα: 211
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην abrous
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από aquadominus Εμφάνιση μηνυμάτων
Τα υλικά τα παράγγειλές στο site αυτό που δείχνείς;;; το pcb πού το παράγγειλές και πόσο στοίχισε;;

Το έχω δεί πολύ ζεστά το θέμα απο εχθές και μιάς και απέτυχα με το arduino λέω να ξεκινήσω αυτό, άν και λυπάμαι τα λεφτά που έχω δώσει για το arduino και τον κόπο μου μέχρι κουτί του έχω φτάξει με πολυκαρβονικό...
Τα υλικα τα παραγγειλει απο την Farnell (www.farnell.com). Το pcb το παραγγειλα απο την Eurocircuits (www.eurocircuits.com). Θα μιλησω μαζι τους να δω αν μπορει καποιος αλλος περα απο μενα να παραγγειλει κομματια χρησιμοποιωντας μονο τον κωδικο υλικου που εχει παρει το συγκεκριμενο pcb χωρις να χρειαζεται να ανεβασει ξανα τα αρχεια και να ακολουθησει ολη τη διαδικασια που μπορει να οδηγσει σε λαθη αν δεν το εχει ξανακανει. Γενικα η ελαχιστη ποσοτητα ειναι 2 τεμ. Οι τιμες που δινει για ποσοτητες ειναι αντιστοιχα :
(τεμαχια - χρονος παραδοσης - τιμη με μεταφορικα χωρις VAT (21%))
- 2 τεμ - 7 ημ - 83Ε
- 5 τεμ- 7 ημ- 115Ε
- 10 τεμ- 7 ημ- 162Ε
- 20 τεμ- 7 ημ- 221Ε
- 50 τεμ- 10 ημ- 369Ε
- 100 τεμ- 10 ημ- 543Ε

Σαφως συμφερει καποιος να κανονισει να παραγγειλει περισσοτερα και να μοιραστει το κοστος με αλλους που θελουν επισης.
Πριν ξεκινησεις βεβαιωσου οτι μπορεις να συναρμολογησεις τα SMD υλικα. Το εχεις ξανακανει ?
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02419 seconds with 11 queries