Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #121  
Παλιά 29-09-16, 12:08
Το avatar του χρήστη Kostas G.
Kostas G. Ο χρήστης Kostas G. δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 08-09-2003
Περιοχή: Γλυφάδα
Μηνύματα: 2.792
Προεπιλογή

Ευχαριστώ Λάμπρο και Σπύρο, θα πάω από Ερμή να δω, ίσως αύριο ή το Σάββατο.

Τάκη, λέμε για άλλο πλάι και άλλες σωλήνες μάλλον Η υπερχείλιση είναι αριστερά και εκεί το μέρος όλο θα ντυθεί(δεν έχω αποφασίσει με τι, ίσως φύλλο αλουμινίου ή ξύλο), μαζί με την βάση του ενυδρείου και ότι φτιάξω για από πάνω. Κάτω από την υπερχείλιση θα κάτσουν τα sieve filters και αυτά θα υπερχειλίζουν με την σειρά τους στο sump. Οπότε όλο το μέρος θα θέλει ντύσιμο, δεν θα είναι μόνο σωλήνες αλλά ένα κάρο εξοπλισμός από αριστερά. Θα αφήσω αν με πάρει και ένα τμήμα αριστερά για να μπαίνει περισσότερο φυσικό φως στο ενυδρείο.

Στα δεξιά όμως η θέα είναι ανεμπόδιστη και όμορφη. Οπότε εκεί δεν θέλω να περάσω κάτι πέρα από 1 σωλήνα ίσως στην πίσω γωνία. Τώρα, είτε φαίνεται σωλήνα σκέτη, είτε κουτί, το ίδιο είναι για μένα, οπότε θα άφηνα να φαίνεται σωλήνα και θα την έντυνα με reef cement και κομματάκια πέτρα σαν τις υπόλοιπες που έχω, και θα το φύτευα με Java fern, Bolbitis και ότι άλλο μπορώ.
Αλλιώς βολεύομαι με εξαγωγές στην επιφάνεια και αντλείες stream.

Ναι, θα έχω αυτόματες αλλαγές με πότισμα στον κήπο και ταυτόχρονη αναπλήρωση από δεξαμενή προετοιμασίας νερού. Τρύπες δεν χρειάζονται, όλα θα γίνονται με αντλείες, προγραμματιστές και συνεχή έλεγχο από πολλαπλούς controller στάθμης/αναπλήρωσης
__________________
"The Catfish is a Plenty Good Enough Fish For Anyone" - Mark Twain
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01547 seconds with 11 queries