Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #38  
Παλιά 15-02-21, 11:25
Το avatar του χρήστη aliens-
aliens- Ο χρήστης aliens- δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-04-2011
Περιοχή: Αθηνα - Βρηλισσια
Μηνύματα: 531
Προεπιλογή

Μια χαρά ερώτηση

Ο καταρράκτης κάνει πολύ καλό γιατί εκτός των άλλων οξυγονωνει το νερό. Τόσα χρόνια ήμουν ευχαριστημένος με τον καταρράκτη. Τα tpr ,δεν τα έχω δει ποτέ σε λίμνη στην Ελλάδα. Μόνο μέσω ξένο φόρουμ τα ξέρω. Έχω διαβάσει ότι βοηθάνε στο να καθαρίζει ο πυθμένας ακόμα ποιο πολύ σε συνδιασμό με το bototmDran. Θα είναι ένα πείραμα που ελπίζω να δουλέψει. Θα έχω βάνες για τα tpr και τον καταρράκτη. Βασικά σκέφτομαι να δουλεύω μόνο τα tpr. Όταν έρχεται κόσμος να τα κλείνω και να στέλνω το νερό στον καταρράκτη. Είναι ποιο ωραίο εφέ ο καταρράκτης. Θα φανεί στη πορεία ποιος τρόπος επιστροφής νερού θα επικρατήσει.

Στο κενό θα βάλω αλεξίσφαιρο τζάμι. Πρέπει να είναι αρκετά χοντρό για να μην λυγίσει και σπάσει από την πίεση του νερού. Τουλάχιστον αυτό το κομμάτι το έχουν κάνει αρκετοί στην Ελλάδα και έχω πάρει μπόλικες συμβουλές και απόψεις.
-------------------------
Έτοιμο και το βίντεο με το τσιμέντο. Αν ήταν να το ρίχναμε σήμερα, πολύ απλά θα το καθηστερούσαμε. Με τόσο κρύο η σκυροδέτησης αναβάλλεται.

https://youtu.be/gjE5AwhGJwg
BORKED

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη aliens- : 15-02-21 στις 11:25 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01367 seconds with 11 queries