Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #7  
Παλιά 03-01-07, 11:44
Το avatar του χρήστη heiko27
heiko27 Ο χρήστης heiko27 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 14-06-2006
Περιοχή: Γαλατσι
Μηνύματα: 125
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Kostas G. Εμφάνιση μηνυμάτων
Όταν λές οτι έχασες ένα Corydoras στη μεταφορά,γιατί πέθανε;Τι σημάδια είχε;Τα υγειή αλλά συνήθως και τα μη υγειή ψάρια δεν πεθαίνουν στη μεταφορά και ιδιαίτερα σε μια μεταφορά που δεν διήρκεισαι μάλλον πάνω από μια-δυο ώρες μια και μένεις στην Αθήνα...
Η μεταφορά δεν μου πηρε πάνω από 40 λεπτά μιας και από λεωφόρο Αλεξάνδρας ήρθα άμεσος Γαλάτσι όπου και άρχισε άμεσα η προσαρμογή αλλά στην σακούλα το ένα είχε αρχίσει ήδη να μην έχει καλή ευστάθεια το οποίο μάλιστα μπήκε και σε ενυδρείο καραντίνα αλλά μετά από μια ώρα μας εγκατέλειψε .


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Kostas G. Εμφάνιση μηνυμάτων
Τον Synodontis πότε τον τάιζες τότε που πέθαναν τα Corydoras;Με φως ή χωρίς;Παρακολουθούσες το ενυδρείο κατα το τάισμα ή όχι;Ρωτάω γιατί τα ψάρια είναι πιο επιθετικά κατα την ώρα του φαγητού και μπορεί να τα δάγκωσε εκείνη την ώρα αμα τον τάισες βράδυ και δεν έβλεπες...
Τον τάιζα μέχρι χθες πάντα χωρίς φως και έτσι δεν μπορώ να δω τι γίνεται .
Τα Φώτα στο ενυδρείο ανάβουν 17:00 και τότε τα είδα νέκρα άρα θα μπορούσαν να ήταν νέκρα από το βράδυ . Δεν ξέρω ακόμα εάν το επηρέασε ότι για 5 ημέρες έμεινε χωρίς φαΐ μιας και η γυναίκα μου όταν έλειψα για 5 ημέρες ταξίδι ξέχασε να του ρίχνει ταμπλέτα μάλιστα μετά από αυτό το πενθήμερο άρχισε να βγαίνει έξω την ώρα που ταΐζω με φως .

Δες και ενα μερος του video εαν μπορει να βοηθησει
Συνημμένα Αρχεία
Τύπος Αρχείου: zip synodontis.zip (115,1 KB, 225 εμφανίσεις)

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη heiko27 : 03-01-07 στις 12:15
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01498 seconds with 12 queries