Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #8  
Παλιά 12-04-18, 18:11
Pitsiovic Ο χρήστης Pitsiovic δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 23-10-2011
Περιοχή: θεσσαλονικη
Μηνύματα: 112
Προεπιλογή

Και γω αυτό σκέφτομαι. Και για μένα και για τα ψάρια θα είναι πιο δύσκολο να προστεθεί η άμμο μετά. Ναι θα είναι πιο εύκολο χωρίς άμμο καθώς θα καθαρίζεται και πιο εύκολα αλλά από την άλλη το ενυδρείο θα είναι στο σαλόνι θα είναι πολύ άσχημο με τις κόντρες κάτω.... και αφύσικο ταυτόχρονα.(Άντε στο θαλασσινό πιάνε κοραλίνη και κάτι γίνεται).
Σήμερα έκανα μια βόλτα σε καταστήματα της πόλης. Οι εισαγωγής γίνονται από διαφορετικούς εκτροφής. Το ένα stendker, το άλλο τσεχία , το άλλο συγκαμπούρη. Και επίσης άκουσα πως τα ψάρια τα έχουν σε νερό βρύσης ή σε αναλογία με όσμωση αλλά με σκληρότητες κοντά στο 10 και όλοι με PH sto 7-7,5. Εγώ τώρα που θέλω να έχω τα ψάρια σε συνθήκες που γνωρίζει το DNA τους ή κοντά σε αυτές τι κάνω? 4
Α)Μεγάλη και αργή εισαγωγή στο ενυδρείο
β) Μιας και δεν έχει γεμίσει το ενυδρείο. το γεμίζω με παραμέτρους κοντά σε αυτές που έχουν καταστήματα και εκτροφής και το κατεβάζω σιγά σιγά?(Τα βακτήρια θα έχουν θέμα με την αλλαγή σε σκληρότητες και PH ή όχι καθώς θα γίνει αργά η αλλαγή?
γ)Τελικά κρατάω τους δίσκους με σκληρότητες κοντά στο 10 και ph στο7?
Γνωρίζετε οι παλιοί ποιος είναι πιο αξιόπιστος ή τουλάχιστον μπορείτε να μου πείτε ποιον να προτιμήσω(εκτροφέα)???
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01494 seconds with 11 queries