Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #10  
Παλιά 18-12-04, 19:32
Fighter Ο χρήστης Fighter δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 10-12-2004
Περιοχή: Πειραιας/Κορυδαλλος
Μηνύματα: 127
Προεπιλογή

Λοιπον για να καταλαβαιτε καλυτερα την καταστασ..ισως μπορεσω σε λιγο να ανεβασω και καμια φωτο...

Παράθεση:
Στην επιφανεια υπαρχει αναδευση του νερου απο το φιλτρο?
(γαιτι αμα περιμενεις οξυγονο απο τα φυτα... σωθηκες..)
Η αναδευση απο το φιλτρο ειναι πολυ μικρη...δεν ειναι τιποτα το ιδιαιτερο και ειμαι σχεδον σιγουρος οτι δεν θα ειναι επαρκης...


Παράθεση:
Αν αντι για standard παρεις την grolux (sylvania ειναι αν δεν κανω λαθος και αυτη..) τοτε θα εχεις ενα συμπαθητικο ροζακι που ευννοει τα φυτα.
Οχι δεν κανεις λαθος...της Sylvania ειναι και η Grolux...απλα εχω παρει την Aquastar της Sylvania με μωβ χρωμα κατα καποιο τροπο...η οποια ειναι καταλληλη για τα φυτα....αλλα επειδη μου περισευε η standard ...ελεγα αν μπορουσα να την εβαζα και αυτη...η αν θα εκανε κακο...

Παράθεση:
Επισης.. Σε ποσες μερες παρουσιασαν αυτα που λες τα φυτα?
Μηπως ηταν ετσι οταν τα πηρες?
Την επομενη μερα της αγορας....
Οταν τα πηρα ο εχινοδορος....ηταν σε καλη κατασταση..και ετσι ειναι και τωρα...
Η Cardamine lyrata...φαινοταν καλα...αν εξαιρεσουμε ενα φυλλαρακι κιτρινο κατω κατω που ειχε...
Και το Aponogeton boivinianus δεν ηταν και στην καλυτερη κατασταση...ειχε καποιες μικροφθορες...αλλα εχει χειροτερεψει λιγο...

Αν μπορεσω θα ανεβασω φωτο...

Υ.Γ. Αυτη στο pet shop...μου ειχε πει σε 3-4 μερες..να περασω να παρω λιπασμα...για να ριξω...εγω δεν εχω παρει ακομα...και απο οτι μου ειπατε..καταλαβα να μην παρω ακομα...
Αν χειροτερεψουν ομως...?ουτε τοτε να ριξω...?
__________________
Η παρατηρηση του ενυδρειου αποβαλλει το αγχος και μειωνει την αρτηριακη πιεση...
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02035 seconds with 11 queries