Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #48  
Παλιά 20-03-15, 00:32
Το avatar του χρήστη Diskus fan
Diskus fan Ο χρήστης Diskus fan δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-03-2009
Περιοχή: Χαϊδάρι, Αθήνα.
Μηνύματα: 2.844
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stella Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημέρα , απίστευτος που ασχολείσαι τόσο μαζί μου κ σ ευχαριστώ.
ΔΕΝ υπάρχει λόγος να με ευχαριστείς... γι' αυτό είμαστε στο forum. ΠΑΡΑΚΑΛΩ.
Λοιπόν το ενυδρείο ήταν σ αδράνεια 14 χρόνια ο Δημήτρης πριν το επαναλειτουργησει τογέμισε με νερό για τυχόν διαρροές 15 μερες.το πράσινο υλικό είναι αυτό που έγραψες το φάρμακο είναι αυτό που έγραψες το siporax το ιδιο.για το ph απογοήτευτηκα πολύ γιατί
η μέτρηση έγινε από ένα παιδί με δικό του τεστ θεωρώντας ότι αφού θα βάζω μόνο από την βρύση δεν χρειάζεται να το αγόρασω.
Αυτό που σου είπε... εκτός από βλακεία... είναι και ανακριβές. Φρόντισε να αγοράσεις δικά σου test και κατά προτίμηση ΑΡΙ ή JBL (αυτά εγώ θεωρώ λίγο πιο αξιόπιστα).
το τεστ ήταν υγρό η μέτρηση ήταν αυτή που έγραψα το δείγμα ήταν από το ενυδρείο κ
εσυ για να το επισημαίνεις σημαίνει σίγουρα ότι έχω μεγάλη διαφορά.
Υποθετικά μιλώντας... κάπου γύρω στο 7,6 θεωρώ ότι θα είσαι (αυτή την εποχή).
-------------------------
ο delta 66 έγραψε για Gill flukes η ερωτηση είναι πως το καταλαβαινω εγώ αυτό. Η ερώτηση για την θερμοκρασία δεν είχε να κάνει με την υψηλή που σημαίνει έχει σαν συνέπεια τον υψηλό μεταβολισμό αλλά τις διαφορές δλδ ενώ
έχω πχ 29 αλλάζω νερο κ πάει 26.5 αυτό τι κακό κάνει κ το βλέπω να το επισημενεται συναιχεια .
Μάλλον ΔΕΝ πρέπει να το έχεις δει γραμμένο από μένα αυτό.
ο άνθρακας ειναι της fluvial με 3 δυχτακια μέσα .
-------------------------
https://youtu.be/p8Cq7_eWWD0 για να δεις κ το ενυδρείο .Μόνο που
το φως το στεψαμε προς το νερό για να φαίνεται καλύτερα κανονικά είναι προς τον τοίχο κ είναι μικρότερης έντασης .
Είμαι λάτρης... της υψηλής έντασης στον φωτισμό. Βλέπω καλύτερα... τα ψάρια μου.
Τώρα για τα άλλα είδη ναι θα φύγουν το καταλαβαινω κάθε μέρα κ περισσότερο ότι πρέπει να γίνει επειδή είμαι σίγουρη ότι θα προσέξεις ιδιαίτερα τα μωρά μου θέλω την γνώμη σου αντικειμενικα .
Διέκρινα έναν που μου άρεσε αρκετά (ΔΕΝ θα κάνω αποκαλύψεις )... και κάποιους... σε όχι καλή κατάσταση.
σ διαβάζω καιρό κ φαινεται ότι τα αγαπάς αυτά τα ζωντανά .
Τα τελευταία 33 χρόνια... ΝΑΙ... μου συμβαίνει.
κ παλι ευχαριστώ για τον χρόνο σου! !!!!!
ΠΑΡΑΚΑΛΩ.
-------------------------
κάτι τελευταίο, για τα άλλα που γράφω
πχ καραντίνα κ δεν ειπες τίποτα να εικασω ότι είμαι σωστη
Με αυτό... ΔΕΝ κατάλαβα τι εννοείς.
-------------------------
Όχι αυτό είναι το τελευταίο. Νίκο σ λενε;;;
ΝΑΙ με λένε Νίκο... και μάλλον... είμαι καλά.
Για το ενυδρείο και το στήσιμο του... θα μπορούσαμε να πούμε πολλά και αναλυτικότερα σε όποια συνάντηση του forum... έρθετε (το γράψιμο με δυσκολεύει... ΑΝ και έχω καταφέρει να γράφω σεντόνια πλέον ( ).-
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από harris samos Εμφάνιση μηνυμάτων
καλο είναι να πάρεις test και να πάρεις και μια αντιστροφη όσμωση για να κανεις της αλλαγές σου να βρείς τη ρουτίνα και να βάζεις και ένα ποσοστό από τη βρύση μέσα και να κατεβάσεις το ph τους αρέσει !!!!!

όσο για τη θερμοκρασία που πέφτει (γνώμη μου) δεν είναι μεγάλο πρόβλημα ίσος νομίζουν ότι βρέχει

ο δέλτα σου έγραψε gillfluks είναι σκουλήκι στα βράγχια του ψαριού δε φαίνονται
Ψιτ... νεαρέ... ΔΕΝ πας να τα'ί'σεις τα θαλασσινά; Έχω το κλόπυright στα χρωματάκια (κανόνισε να πέσουν... μηνύσεις).-

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Diskus fan : 20-03-15 στις 00:32 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02134 seconds with 11 queries