Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #23  
Παλιά 22-03-10, 18:49
Andros Ο χρήστης Andros δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 07-04-2007
Περιοχή: Tseri, Nicosia
Μηνύματα: 1.228
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Andros
Προεπιλογή

Να πω κι'εγω την αποψη μου εντελως φιλικα..........

Καταρχας εχουμε ξεκινησει λαθος το θεμα.
καλα καλα ουτε καν εχει ληφθει υποψη το βαθος που θα εχει η λιμνη.
Ο φιλος μας λεει οτι επικρατει παγετος το χειμωνα......δηλαδη η λιμνη μπορει να παγωσει.....
Επομενος, το ελαχιστο βαθος που μπορει να παει ειναι στο 1.20 για να μπορουν τα κοι να βγαλουν το χειμωνα χωρις κανενα προβλημα.

Οποταν λεω εγω.......
Με βαση τις διαστασεις που λεει ο φιλος και με το βαθος που λεω εγω βγαζω μια λιμνη με ογκο νερου γυρο στα 8400 λιτρα, αν αφαιρεσουμε και καποια επιπεδα που θα γινουν περιμετρικα απο μεσα.......ας πουμε οτι παμε στα 7000 λιτρα.....στο περιπου ετσι?
Αυτη η λιμνη θα φιλοξενησει κοι που αυτα τα ψαρια οπως γνωριζουμε θελουν βαρβατη κυκλοφορια νερου για να μπορουν τα φιλτρα να εχουν την καταλληλη οξυγονωση για να μπορει να αναπτυχθει και η βελτιστη ποσοτητα βακτιριδιων για να μπορουν με τη σειρα τους να διαχειριστουν ολη αυτη την οργανικη υλη που θα συσορευτει.
Εαν καταλαβα καλα...........και η αναροφηση θα γινετε οπως λεει ο Βασιλης τοτε κατα την αποψη μου υπαρχει προβλημα αφου η ροη γι'αυτα τα λιτρα θα ειναι πολυ χαμηλη........
Δεκτη η οποιαδηποτε παρατηρηση.......
Τα λεμε......
__________________
MY POND

ΕΝΑΣ ΑΝΟΗΤΟΣ ΜΑΘΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΛΑΘΗ ΤΟΥ...ΕΝΑΣ ΣΟΦΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΜΑΘΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ....
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01417 seconds with 11 queries