Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #5  
Παλιά 10-01-10, 02:15
aggelospap Ο χρήστης aggelospap δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 04-12-2009
Περιοχή: πατρα
Μηνύματα: 149
Προεπιλογή

λοιπον ακουστε να σας λυσω ολες τις απορειες.το ενυδρειο δουλευε εδω και εναν μηνα με ενα παλιο φιλτρο αλλα δεν εκανε δουλεια.ετσι πηρα ενα καινουργιο καλυτερο.στην αρχη τα εβαλα και τα δυο μαζι να δουλευουν με το παλιο νερο.επειτα ομως επειδη στο υπαρχων νερο ειχα ριξει ΠΟΛΥ αμμωνια(στρωσιμο)αποφασισα να το αδειασω ολο το ενυδρειο και ουσιαστικα να ξεκινησω απο το 0!αφου το αδειασα ολο και το γεμισα με καινουργιο νερο αφησα και το παλιο φιλτρο μπας και καταφερνε να ζησει κανα βακτηριδιο απο το παλιο φιλτρο.την επομενη μερα επειδη σκεφτηκα οτι λογικα πεθαναν ολα τα βακτηριδια στο παλιο φιλτρο το εβγαλα τελειως απο μεσα.ετσι εμεινε το καινουριο φιλτρο με καινουριο νερο! την επομενη μερα κανω μετρησεις και τι να δω! αμμωνια full! ποσο πια να ειχε μεινει στην αμμο κατω και μεσα στο παλιο το φιλτρο.....το προβλημα μου ειναι το εξης για να μην σας κουραζω....θελω να στρωσω το φιλτρο μου.....σας παρακαλω πειτε μου τι να κανω...οχι με λινκ τα εχω διαβασει ολα....θελω μια εξειδικευμενη ιδεα για το προβλημα μου.. συγνωμη αν σας ταλαιπορω αλλα ειλικρινα πιστεψτε με το κανω μονο απο αγαπη προς τα ψαρακια μου που θελω στο μελλον να βαλω γιατι θελω οτι κανω να το κανω σωστα..και παλι συγνωμη για την κουραση και ευχαριστω εκ των προτερων...
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01681 seconds with 11 queries