Θέμα: CO2 REGULATOR
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #24  
Παλιά 28-10-12, 23:26
Το avatar του χρήστη Skydiver
Skydiver Ο χρήστης Skydiver δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-05-2012
Περιοχή: Αθήνα, Νίκαια
Μηνύματα: 1.093
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από storm15476 Εμφάνιση μηνυμάτων
αν εχει ρυθμιστη πιεσης για το δευτερο κομματι δηλαδη απο τη μπουκαλα εως το ενυδρειο (δεν εχουν ολα) χρειαζεται δευτερο μανομετρο αλλιως ειναι προρυθμισμενο καπου στα 1.5 με 2 bar η δευτερη πιεση κ απλα δε σε νοιαζει!να προσεξεις η μαγνητικη να μην ειναι compact πανω στο μειωτη αλλα να ειναι βιδωτη κ να βγαινει(οχι μονο το πηνιο αλλα ολοκληρη) εχω το δευτερο που εβαλες στα λινκ κ ειναι μια χαρα! δεν εχει ρυθμιση για να αλλαξεις την πιεση στο δευτερο κομματι(που δε σου χρειαζεται βασικα) αλλα αλλαζει η μαγνητικη αν χαλασει!

παρε ενα τηλεφωνο στο 2105134619 olympia παναγιωτης παπαπαυλου και ρωτα τιμες! εγω απο εκει το πηρα συμφερει κ αν παθει κατι εχεις κ εγγυηση!
Είχα μιλήσει και μου είπαν 70€ . Δεν ξέρω για ποιο ακριβώς σύστημα. Μου είχε πει ότι το σύστημα περιλαμβάνει τα διπλά μανόμετρα, την μικρομετρική και την ηλεκτροβάνα . Τελικά απ' ότι κατάλαβα, η ρύθμιση της πίεσης προς την ηλεκτροβάνα είναι περιττή. Θέλω να πω, πως καλό είναι να υπάρχει αλλά δεν τρέχει και τίποτα αν ο ρυθμιστής είναι σταθερός (είναι προρυθμισμένος από το εργοστάσιο και δεν πειράζεται αυτή η ρύθμιση).
__________________
http://tommytomato.rockinghamgateway.com/wp-content/uploads/2008/05/fish_animated.gif
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01367 seconds with 11 queries