Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #20  
Παλιά 01-11-09, 21:45
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

γιωργο επειδη το φυλο δε διακρινεται ευκολα....τωρα που ειναι μικρα σχεδον ακατορθωτο...ο αριθμος δε μπορει να προβλεφθει...
σε μενα στο μισο απο το δικο σου ενυδρειο ενα αρσενικο με 3 θηλυκα εχουν βρει τις ισορροπιες τους. οποτε πιστευω πως 2 αρσενικα στο δικο σου με το ταιρι τους η το χαρεμι τους δε θα εχουν προβλημα. αρα μιλαμε για 4-8 ψαρακια....δε ξερω αν ειναι πολλα για καποιους..εγω μιλαω με την πειρα μονο που εχω στα ψαρια αυτα.
επισης βλεπω οτι ειναι πολυ προσκολλημενα στα κοχυλια τους - τα θηλυκα σχεδον μονιμα εχουν αυγα η μωρα αλλα και ο αρσενικος διαλεγει ενα κελυφος και μενει εκει...
αν στη θεση σου εκανα μια συσταδα απο πετρες...θα προτιμουσα να την κανω στη μεση και να χωρισω στο ενυδρειο 2 διαφορετικες επικρατειες με κελυφη ωστε καθε αρσενικο να παρει την περιοχη του.
αν σου βγουν περισσοτερα αρσενικα κι εχεις αψιμαχιες...ευελπιστω να εχω ξεχωρισει και καποια θηλυκα να σου τα αλλαξω...
οσο για το ακουασκειπ... θυμαμαι απο τις βιοτοπικες καταδυσεις πως καποια φυτα υπηρχαν στις οχθες της λιμνης σε ρηχα νερα .....στο μερος με τα κελυφη δε θυμαμαι καθολου φυτα...
αν δε σε ενδιαφερει το βιοτοπικο θεμα ομως...τα ψαρακια δε θα εχουν κανενα προβλημα...
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01425 seconds with 11 queries