Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #64  
Παλιά 11-02-16, 15:15
Το avatar του χρήστη pagokoftis
pagokoftis Ο χρήστης pagokoftis δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-10-2013
Περιοχή: Πάτρα
Μηνύματα: 896
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Sakis Papadopoulos Εμφάνιση μηνυμάτων
Έχετε ανέβει πολλά επίπεδα λέμε!
Ωραία πραγματα....
Το κοράλλι πρέπει να είναι υγιέστατο!
Να 'σαι καλά Σάκη!! Δεν έχω ιδέα από κοράλια, δεν είχα ποτέ reef, είναι το πρώτο που μου έφεραν... Με την εμπειρία που έχεις και τις ομοιότητες που πρέπει λογικά να έχουν με τα τροπικά, σε πιστεύω!! Μακάρι να τα περνάει σούπερ στο ενυδρείο!! Μου είπε κάποιος φίλος οτι αν το βλέπω να ανοίγει τους πολύποδες, όταν "μυριστεί" φαγητό και να μην πιάνει άλγη ο σκελετός τους, είναι μια χαρά!! Ενώ πέτρες, τζάμια, κυκλοφορητές κλπ... την πιάνουν την άλγη τους (είχα και 10-20 νιτρικά), ο κορμός του κοραλιού δεν έχει πιάσει ποτέ το παραμικρό και ας είναι σε περιοχή με υψηλή ροή!!! Πράγμα που μου έκανε καιρό εντύπωση!!! Λες και έχει ένα μανδύα που τον αλλάζει συχνά, όπως έχω δει τις ανεμώνες να κάνουν... Τι να πω? μακάρι να πάνε όλα καλά και να πληθύνω με μερικά ακόμα... και ίσως σε καμια δεκαριά χρόνια να φτάσω σε αριθμό τον Samian
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από voas Εμφάνιση μηνυμάτων
μπραβο γιαννη! μαζι με τον σαμιαν εχετε απογειωσει τα μεσογειακα....και το καλο ειναι οτι εχετε ακομα πολλα να δωσετε...............θα κανετε την μεσογειο ωκεανο οι δυο σας το βλεπω εγω....
Είναι τέλειο αυτά που παρατηρείς και θαυμάζεις για μερικές ώρες με την μάσκα σου, ή με τον καταδυτικό εξοπλισμό σου, στην ωραία θάλασσά μας, να μπορείς, έστω ένα κομμάτι τους, να το απολαμβάνεις καθημερινά στο ενυδρείο σου... Μια σταγόνα αιγαίου, ιονίου.....

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη pagokoftis : 11-02-16 στις 15:15 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01546 seconds with 11 queries