Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #98  
Παλιά 18-05-14, 20:18
Το avatar του χρήστη pagokoftis
pagokoftis Ο χρήστης pagokoftis δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-10-2013
Περιοχή: Πάτρα
Μηνύματα: 896
Προεπιλογή

έχω λιώσει!! Παιδιά δεν είναι και τόσο τραγικά τα πράγματα!! Πρώτον στο χείλος του ενυδρείου, 10cm κάτω από τα φώτα, έχω φτιάξει ένα τελάρο κομμένο στα 3, με σίτα (όχι την έξυπνη ) Θα το έφτιαχνα έτσι και αλλιώς, και ας μην έβαζα σμέρνα μέσα, γιατί και άλλα ψάρια πηδάνε!! Οπότε από εκεί δεν βγαίνει ούτε πηδάει τίποτα!! Έχω εμπειρία με αυτό, κυρίως όπως έχω γράψει σε αυτό το ποστ με τις σμέρνες, οι οποίες όταν πιεστούν πηδάνε (όταν τις είχα σε μικρό κουβά και με το δίκιο τους) 3-4 φορές που έχει συμβεί (σε αυλή στο εξοχικό μου) , με γάντια οικοδομής, πάντα κατάφερνα σε 10-15 δευτερόλεπτα να τις ξαναβάλω μέσα!! Έχω μεγάλη εμπειρία με φίδια και μάλλον αυτό βοηθάει!! Επίσης, καθώς επαναλαμβάνω ότι πιάνω σμέρνες και τις αφήνω λίγο μετά, χρόνια τώρα, ποτέ καμία δεν έχει επιτεθεί σε κάτι που έχω βάλει μέσα, εκτός πλοκαμιού χταποδιού!!! Ούτε ξυλαράκι, ουτε πετρούλα... Ίσως φταίει το ότι όσες πιάνω είναι μικρές, μέχρι 30cm το πολύ!! Αλλά πανοπλία.... χαχαχαχα, έλιωσα στο γέλιο...
Ελπίζω να τελειώσω μέχρι το τέλος του μήνα με όλα και να σας κάνω μια παρουσίαση με όσα έχω φτιάξει!! Εν το μεταξύ το ενυδρείο θα βρίσκεται σε απόσταση 30cm από το κρεβάτι μου
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01306 seconds with 11 queries