Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #15  
Παλιά 17-10-06, 16:45
Το avatar του χρήστη CASPER
CASPER Ο χρήστης CASPER δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-09-2005
Περιοχή: ΑΛΙΜΟΣ
Μηνύματα: 679
Lightbulb

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Access
Αν το φυτό που είναι μπροστά αριστερά στο τζάμι είναι Echinodorus “Rubinέχε υπΆ όψιν σου ότι σε λίγο καιρό αυτό το μικρό τερατάκι φτάνει το ύψος τα 50 εκ. και πλάτος 40 οπότε θα χρειαστείς να το μεταφέρεις.
Δεν ξέρω τι είναι. Σίγουρα θα χρειαστεί να το μεταφέρω. Ητανε μια σταλίτσα, από κλάδεμα που μου έδωσαν, και γι'αυτό το έβαλα εκεί μέχρι να δώ πως θα εξελιχθεί. Οπότε όταν πάρει πάνω του θα πάρει την τελική του θέση.
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Access
Στο αριστερά πίσω κομμάτι ίσως θα έβαζα ένα φουντωτό φυτό όπως το star grass για να κρύψω αφενός τον θερμοστάτη αφετέρου να δώσω μια αίσθηση ισορροπίας αριστερά και δεξιά ώστε το μάτι να πέφτει αναπόσπαστο πάνω στην εντυπωσιακή Nymphaea lotus.
Εχεις δίκιο.Η "πλάτη του ενυδρείου", σκοπός μου είναι να καλυφθεί. Ακόμα όμως δεν έχει "φουντώσει" όλη η Cabomba με την οποία θέλω να γεμίσω το κενό. Σιγά σιγά το φροντίζω αυτό.
Αυτό που λές για την Nymphaea (που είναι και η μεγάλη μου αδυναμία) είναι ακριβώς η αρχική μου σκέψη. Βέβαια για να "ξεχωρίζει", μάλλον θα έπρεπε να έχει λιγότερα κόκκινα φυτά κοντά. Ομως αν κάτσω να σκεφτώ πιο φυτό θέλω να βγάλω από εκεί μέσα, δεν θα καταλήξω σε κανένα
__________________
Μαριλένα
το καμάρι μου
....
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01440 seconds with 11 queries