Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #7  
Παλιά 16-10-06, 20:23
Το avatar του χρήστη CASPER
CASPER Ο χρήστης CASPER δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-09-2005
Περιοχή: ΑΛΙΜΟΣ
Μηνύματα: 679
Lightbulb

ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά...
Λοιπόν φίλε pritani ......
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Pritanis
επειδη ξερεις οτι σου εχω αδυναμια απαντω σε παρουσιαση φυτεμενου ενυδρειου.......
Αυτό σημαίνει ότι έχεις κάτι με τα φυτεμένα????
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Pritanis
Εχω την εντυπωση οτι ειναι παρα πολλα, μου φαινεται σαν να συνωστιζονται.........
Εδώ, δύο είναι τα πιθανά σενάρια:
1.Οταν πλησιάζω το τζάμι, μαζεύονται όλα σ'αυτό το σημείο (προφανώς νομίζουν ότι θα φάνε... χεχε). Οπότε φαίνονται να συνωστίζονται.
2.Είναι πράγματι πολλά.
Αλλάζοντας το ενυδρείο από τα 160 στα 300 λίτρα, η αίσθηση που έχω είναι ότι το μέγεθος του ενυδρείο πια, είναι ο Ειρηνικός ολόκληρος. Μια Ορκα λείπει δηλαδή από μέσα.
Είναι άραγε πράγματι πολλά? Τα ψάρια με ένα...κάποιο μέγεθος είναι 14 μελανοταινίες και 7 σκαλάρια. Τα υπόλοιπα είναι 7 ροδοστομάκια 4 sae 4 bronze cory και 1 γλυφτάκι.
Το έχω παρακάνει?
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Pritanis
Οι μελανοταινιες ειναι υπεροχες......
Είναι πράγματι πολύ όμορφες. Και στη φωτογραφία χάνουν. Απο κοντά είναι ακόμα πιο κουκλιά
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Pritanis
Οσο για τα φυτα εχεις κανει ακριβως τις ιδιες επιλογες με εμενα

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Pritanis
Απλα οπως και εγω εχεις προβλημα με το να καλυψεις το ασχημο υποστρωμα
Αααααυτό ακριβώς είναι το χτικιό μου.
Ούτε κι εγώ θυμάμαι από πότε παλεύω να δημιουργήσω χαλί εκεί μέσα. Αυτά τα θαμνακια μπροστά (Microsorium pteropus) τα έβαλα γιατί μου είπαν ότι αντιδρά σαν το glosso. Βέβαια ότι και να κάνω αυτά ψηλώνουν τα ρημάδια παρά το ότι από φως, είμαι καλά. Πόσο άλλο να βάλω!!
Σε λίγο καιρό θα βάλω glosso, και θα δοκιμάσω την τύχη μου και μ'αυτό. Που θα πάει ....!!!!

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Pritanis
Εγω εριξα ενα δακτυλο οψιδιανο και εδειξε πολυ καλυτερο με την αντιθεση μαυρου με πρασινο
Αυτό τι είναι???? Για πες μπας και το υοθετήσω κι εγώ...!!

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Pritanis
Μου αρεσει η παντελης ελλειψη αλγης ...
Δε θα έλεγα και παντελής έλλειψη.....Αλλά ότι μπορώ το κάνω... Τακτικότατες αλλαγές νερού, τακτικότατες μετρήσεις (Οπιος καεί απ'το χυλό φυσάει και το γιαούρτι. Μια φορά την πάτησα με τα νιτρικά, και μου ήταν αρκετή) ,κοιτάζω κάθε τρεις και λίγο μπας και δω κανένα χαλικάκι με "μαλιά" ώστε να το βγάλω, και στα τζάμια που μου πιάνουν συνήθως άλγη πέφτει καθάρισμα πολύ συχνά !!
Ε.... δε νομίζω ότι μπορώ να κάνω κάτι άλλο. Από κει και πέρα, αμα μου πιάσει άλγη, μου έπιασε!

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Pritanis
και θα εισαι η μονη που δεν θα της ευχηθω για αυτο!!!!!!
Χαίρομαι ιδιαίτερα πολύ που δε μου το εύχεσαι , αλλά τι εννοείς μ'αυτό?
Σε άλλους εύχεσαι δηλαδή??? Λίγο.... "κακουλίξ" μου κάνει αυτό, ή είναι ιδέα μου???
__________________
Μαριλένα
το καμάρι μου
....
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01837 seconds with 11 queries