Θέμα: ΨΥΞΗ
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #24  
Παλιά 10-05-04, 17:09
Discos Ο χρήστης Discos δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 15-01-2003
Περιοχή: Αθηνα - Ηλιουπολη
Μηνύματα: 632
Αποστολή μηνύματος AIM στον/στην Discos
Προεπιλογή

Οχι βρε παλικαρα μου, δεν με καταλαβες. Δεν λεω να βαλουμε αυτο καθ'αυτο. Πουθενα δεν το αναφερω αυτο. Αναφερομαι στην ολη σκεψη που θα μπορουσαμε να κανουμε κατι custom εμεις, με βαση ομως αυτη την αρχη. Στο site που το διαφημιζουν λενε πως σε ενυδρειο με 10 γαλονια εχει δυνατοτητα ψυξης μεχρι περιπου 10 φαρεναιτ. Οποτε δεν βαζεις μονο ενα και δεν βαζεις το ετοιμο, αλλα το φτιαχνεις εσυ ο ιδιος συμφωνα με αυτα που θες.. Δεν κοστιζει πολυ μια δυο μεγαλες ψυχτρες ουτε και τα ανεμηστηρακια εχουν κανα σοβαρο κοστος. Οποτε σαν ιδεα δεν ειναι αποριπτεα σε καμια περιπτωση....

Ηδη δηλωσα ποιο πανω πως θα το κανω καποια στιγμη για να δω πρακτικα τι κανει. Ολο και κατι θα κανει και σιγουρα εξαρταται απο τις ποσες ψυχτρες εχεις στο ολο συστημα. Ειδικα οταν το ποιο σοβαρο κατα καποιο τροπο κοστος ειναι ο κοντρολερ θερμοκρασιας τοτε που το προβλημα?

Βεβαια μιλαω εκ του ασφαλους αφου εχω τα ενυδρεια μου με ανεμιστηρακια ετοιμα και δεν εχω προβλημα, αλλα ο πειραματισμος ειναι ενα χομπι τωρα, πως να το κανουμε δηλαδη...ειναι μικροβιο και πολλοι απο εσας το εχουνε και με καταλαβαινουν.
__________________

"Αυτος που δεν εχει κανει ποτε λαθος, ειναι αυτος που δεν εχει δοκιμασει ποτε κατι καινουργιο"
Albert Einstein

"Οταν λες παντα την αληθεια, δεν χρειαζεται ποτε να θυμασαι τι ειπες"
Μαρκ Τουαιην

Reef Keeping - Coral Magazine - Advanced Aquarist
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01419 seconds with 11 queries