Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #14  
Παλιά 06-09-11, 01:13
Το avatar του χρήστη nikman
nikman Ο χρήστης nikman δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 03-05-2006
Περιοχή: Χανιά
Μηνύματα: 1.009
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην nikman Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην nikman
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Samian Εμφάνιση μηνυμάτων
για πέστε κι'άλλα....άλλα...άλλα.....
Samian αν έχεις ένα ενυδρείο με 80% SPS κοράλλια, που να στηρίζεται στη βιολογία του βράχου και της άμμου, που να έχεις φροντίσει να πάρεις ένα πολύ καλό σκίμμερ, να παρέχεις τα κατάλληλα φώτα, να έχεις τουλάχιστον 2-4 καλούς κυκλοφορικές , να έχεις φροντίσει για την υποστήριξη των κοραλλιών με κάποιο καλό ριάκτορα, να έχεις πετύχει χαμηλά νιτρικά και παρόλα αυτά να θες και κάτι ακόμα για να το κάνεις «καλύτερο»… αν σου έχουν περισσέψει χρήματα και σου αρέσει οπτικά να βλέπεις το νερό στο ενυδρείο να πηγαίνει πάνω κάτω χωρίς να σου προκαλεί ζάλη …ε τότε συρε και πάρε ένα wavebox

Θέλω να πω ότι το wavebox όπως και οι πολύ ακριβοί κυκλοφοριτές με τους κοντρόλερς δεν θα πρέπει να είναι στις πρώτες προτεραιότητες κάποιου και ξεκινά ένα θαλασσινό ενυδρείο. Δεν είναι αυτά που θα αναστήσουν τα κοράλλια σου αν έχεις αμελήσει τα βασικά.
Εγώ είχα πάρει σαν αρχάριος δύο κυκλοφοριτές της Tunze με τον αντίστοιχο κοντρόλερ. Μία που τους πήρα μία που τους πούλησα. Μετά πήρα τους Marea και τους έχω ακόμα. Μέχρι και Lps κοράλλια μια χαρά τα πήγαν. Κάποια στιγμή που έβαλα sps και δεν πήγαν καλά ήταν άλλες οι αιτίες και όχι η κυκλοφορία ή ο τρόπος που γινόταν
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01518 seconds with 11 queries