Θέμα: Ferplast Star 200
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #26  
Παλιά 15-09-08, 07:38
theofilos Ο χρήστης theofilos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 28-06-2004
Περιοχή: Πατρα
Μηνύματα: 927
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην theofilos
Προεπιλογή

Μετα απο μια μικρη ατυχια με τη βαση αναγκαστικα να τη ξανασυναρμολογησω. Δυστυχως μαλλον επειδη τη συραμε για μισο μετρο βγαζοντας την απο το αμαξι αυτο ειχε συνεπεια να χαλαρωσει και με συνεπεια να ξεσυναρμολογηθει. Μεσα σε μερικες ωρουλες την ειχα φτιαξει παλι και ισως ειναι καλυτερα που την ξαναεφτιαξα γιατι ποιος ξερει ποσο καλα μπορει να ηταν σφιγμενη. Τωρα ειμαι σιγουρος καθως ελιωσα τα κεφαλια απο τις βιδες απο το σφιξιμο .

Εδω ειναι καποιες φωτογραφιες απο τα σταδια συναρμολογησης. Αυτη ειναι η τελικη θεση που θελω να βαλω το ενυδρειο. Να λειουργησει σαν διαχωριστικο του σαλονιου με τη κουζινα. Το ενυδρειο διακρινεται στο πισω μερος προσωρινα πανω στο πατωμα .











Σκεφτομουνα πως να φτιαξω τα sump. Εγω θα προτιμουσα να σηκωσω 2 μη διαφανεις πλαστικους σωληνες στο επιθυμητο υψος και επι την ευκαιρια να περναγα και απο μεσα ολα τα καλωδια υου ενυδρειου ωστε να μην υπαρχει τιποτα ορατο απεξω απο το ενυδρειο. Φτιαχνοντας τα 2 πυργακια επι την ευκαιρια θα εχτιζα πανω τους βραχο για να κανω 2 υψωματα στο ενυδρειο. Καμμια συμβουλη πως μπορω να ενωσω τους σωληνες με τη βαση? Επισης σε σωληνα γινεται να βαλω χτενι η μονο πατεντα (πριονωτο)? Εφοσον αποφασισουμε αυτα μετα πρεπει να δουμε πως θα διαχωρισουμε τα sump. Ειμαι πολυ ανοιχτος σε ολες τις προτασεις σας.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01697 seconds with 11 queries