Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #49  
Παλιά 24-04-16, 21:19
Το avatar του χρήστη alexteo
alexteo Ο χρήστης alexteo δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 08-10-2013
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 263
Προεπιλογή Ο κυβος ερριφθη...σε βαθια νερα!!!!!

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Diskus fan Εμφάνιση μηνυμάτων
Βλέπεις τίποτα "περίεργο"... στα ψάρια;
Αυτά τα "ασπράκια" που βολτάρουν αιωρούμενα... τι είναι;

Τα περίεργα ξεκίνησαν αυτήν την εβδομάδα ...τα άσπρα που βολτάρουν είναι κατεψυγμένη Αρτεμιά , μόλις είχα ταίση και έβγαλα βίντεο για να δείτε την όρεξη τους,
Λοιπόν τα 11 μικρά πλέον έχουν τρεις κατηγορίες ανάπτυξης 4-5 έχουν το ίδιο σχεδόν μέγεθος , τα επόμενα 3 λιγο πιο μικρό μέγεθος , 2 ακόμα πιο μικρό μέγεθος , και 1 που έχει μείνει πολύ πίσω αλλα τρώει κανονικά, το τάισμα δεν έχει μειωθεί καθόλου 6-8 μερίδες την ημέρα κόκκους (pellets) , flakes σπιρουλινα και τα μουλιαζω σε βιταμίνες αλλα και σκόρδο , αλλα τα πιο πολλά γεύματα ειναι καρδιά (4-5) αλλα έχω προσθέσει και την δίκη μου παραγωγή που περιέχει , σπιρουλινα,καρδιά,συκώτι μοσχαριού,γαρίδες αποφλοιωμένες , μπανάνα, σκόρδο σε σκόνη , και διαφορά flakes, που τα πρόσθεσα για να δέσει το μείγμα , η καρδιά εμπορίου που έχω προμηθευτεί είναι stenker 500gr, και στις δυο έχω πολύ μεγάλη επιτυχία τρώνε σαν πειραγχας!!! Αλλα εδω και δυο μέρες έχω δει ένα δίσκο( απο την πρώτη ομάδα ) ίσως και αυτός με την πιο μεγάλη ανάπτυξη να κάθετε στα δεξιά του ενυδρειου κάτω απο την σωλήνα εξαγωγής με την μούρη τιυ γυρισμένη στην πλάτη του ενυδρειου , η συμμετοχή του στο φαγητό είναι ελάχιστη , τρώει αλλα δεν πάει πρώτο στο φαγητό οπως πρωτα, επιςης όταν ταΐζω καρδιά και τρώνε το κομμάτι όλα τα ψαρια ανεβαίνουν τα περισσότερα στην επιφάνεια ... Οι αλλαγές είναι μεγάλες 80% και γίνετε καθημερινά μαζί με σκουπα τιυ βυθού αλλα και πλύσιμο των τζαμιών και του εξοπλισμού
Κόπρανα είδα μόνο σήμερα αλλα δεν ξέρω απο ποιον διςκο , λευκά... αργότερα θα ανεβάσω φωτογραφίες και βίντεο της εβδομαδας , οπως είπε και ο pritanis , και ο fan τελικά δεν χρειάζεται τόσα πολλά ταισματα καρδιά , ήταν λάθος μου τελικά που Τάιζα τόσο πολύ καρδιά εμπορίου , ελπίζω να μην έχω δημιουργήσει προβλημα στα δισκάκια που να μην ειναι αναστρέψιμο ,
-------------------------
Μεγαλωμα μικρων δισκων 18η εβδομαδα
Φωτογραφιες







VIDEO

https://youtu.be/IqPoNb-gusY


Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη alexteo : 24-04-16 στις 21:19 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01739 seconds with 11 queries