Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #4  
Παλιά 27-11-17, 21:25
Το avatar του χρήστη Κλεόβουλος
Κλεόβουλος Ο χρήστης Κλεόβουλος είναι συνδεδεμένος
Mratibu wa Afrika jeshi
 
Εγγραφή: 20-12-2007
Περιοχή: 41.192471Ν, 26.304201Ε
Μηνύματα: 19.384
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από CARPEDIEM8 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ευχαριστώ πολύ Κλεόβουλε!

Ελπίζω να βάλω λοιπόν 2 μικρά χαρέμια..ένα Labidochromis caeruleus + ένα Cynotilapia zebroides καθώς κίτρινο και μπλε κάνει ωραία αντίθεση.χαχα μια χαρά το πας....θέλεις το αντίθετο απ' αυτό που πρότεινα τουλάχιστον στη θέση των L.caeruleus προτίμησε τα perlmutt που γίνονται μικρότερα
Αν έχει κάποιος κάποια άλλη πρόταση είμαι ανοιχτή...Απλά μου άρεσαν αυτά τα χρώματα. Θέλω όμως το καλύτερο για τα ψαράκια μου καταρχάς.

Όσον αφορά την απολύμανση,σκεφτόμουν να πλύνω το ενυδρείο με νερό και ξύδι και το φίλτρο αφού ξεπλύνω πολύ καλά σωλήνες και υλικά, να το βάλω με λίγο νερό και seachem ecxel να δουλέψει για κάποιες ώρες.
εγώ θα προτιμούσα να γεμίσεις το ενυδρείο με διάλυμα χλωρίου και να αφήσεις να δουλέψει με το φίλτρο έτσι
Έχω πολλές πέτρες σαν αυτές στην φωτογραφία και καθώς είναι διαμπερές το ενυδρείο μου θα ήθελα τη γνώμη σας για το στήσιμό τους.
Το ενυδρείο έχω ήδη αρχίσει να το αδειάζω...Σνιφ...
Θα χρειαστείς πολλές περισσότερες πέτρες (διάλεξε ίδιες μεταξύ τους) για να φτιάξεις επαρκείς κρυψώνες/φωλιές/περάσματα για τα ψάρια. Βρες μερικές μεγάλες για να δώσεις ύψος στην κατασκευή. Δες και στις παρουσιάσεις για ιδέες.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01495 seconds with 11 queries